Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türk Fındığı ISM 2023 Fuarı’nda tanıtıldı

23-25 Nisan 2023 tarihleri

23-25 Nisan 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen ISM 2023 Fuarı’na Karadeniz ile İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birlikleri tarafından müşterek bir stant ile Türk fındığına ilişkin tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi. 80’i Türkiye’den olmak üzere 1.274 firma söz konusu fuarda katılımcı olarak yer alırken, söz konusu fuarı 135 farklı ülkeden 25.000 civarında gıda profesyoneli ziyaret etti.

İhracatçı Birlikleri tarafından açılan stantta, Türk fındığı ile ülkemiz fındık sektörüne ilişkin tanıtıcı bilgilerin yanı sıra Türk fındık ihracatçılarının iletişim bilgilerinin de yer aldığı broşürler dağıtıldı ve fındığın doğrudan çerez olarak tüketimini yaygınlaştırmak amacıyla ziyaretçilere 20 gramlık ambalajlarda kavrulmuş fındık ve fındıklı şekerleme mamulleri ikram edildi.

Çok sayıda farklı ülkeden standı ziyaret eden profesyonel firma temsilcilerine, ürün portföylerine göre kullanabilecekleri fındık formlarından numuneler verilirken, ikili görüşmeler yoluyla fındık talepleri ve iletişim bilgileri alınarak fındık hakkındaki çeşitli soruları da cevaplandırıldı.

Öte yandan, T.C. Köln Başkonsolosu Turhan Kaya ve T.C. Düsseldorf Ticaret Ataşesi İrem Ekmekçi Konuk’ta fuar sırasında standı ziyaret ederek gerçekleştirilen tanıtım faaliyetlerine yönelik başarı dileklerini ilettiler.