Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sıfır Atık Projesi için bilgilendirme

Giresun Belediyesi, Sıfır Atık Projesi için vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Giresun Belediyesi, Sıfır Atık

Bu kapsamda, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, Giresun’da faaliyet gösteren liseler, üniversite ve hazırlık kursları ile yapılan ortak çalışma kapsamında hazırlık kurslarına geri dönüşüm kutuları bırakıldı.

Etkinlik kapsamında geri dönüşüm önemi ve ülke ekonomisine katkısı açısından Sıfır Atık projesinin önemi anlatıldı. Proje kapsamında vatandaşlar, kâğıt, cam, plastik ve metal gibi atıkları tiplerine göre evlerinde ayrıştıracak. Daha sonra bu atıklar Giresun Belediyesi tarafından evlerden alınarak geri dönüşümleri sağlanacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu yaptığı açıklamada: “Sıfır atık projesini ve projenin nasıl yürütüleceğini vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Atıklar evlerde tiplerine göre ayrıştırılacak ve bu atıklar geri dönüştürülecek.  Daha yaşanılabilir, temiz ve kaynaklarını verimli kullanan bir Giresun için hazırladığımız Sıfır Atık Projesi ile geleceğimizi yakından ilgilendiriyor. Şehrimizde çöpler artık doğayı kirletmeyecek, aksine temiz bir çevre oluşturmak için bize kaynak sağlayacak” dedi.