Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gezmiş, festival coşkusuna ortak oldu

CHP Giresun Milletvekili Elvan

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş “Hemşehrilerimizle dayanışma içinde olarak, kültürümüzü her yerde yaşatmayı sürdüreceğiz” dedi.

​​​​​​​Hafta sonu Bursa’da gerçekleşen Giresunlular Federasyonu’nun 26.Otçu Göçü Yayla Festivali’ne katılan Milletvekili Gezmiş, Meclis’te Giresun’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağını ve kapısının da tüm hemşehrilerine açık olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Başkanlığını Üzeyir Aktaş’ın yaptığı Giresunlular Federasyonu’nun düzenlediği festivale; Bursa Milletvekili Kayıhan Pala, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Giresun Belediye Meclis Üyesi Fuat Köse ve yöneticiler de katıldı.

Halayların çekildiği, Giresun karşılamasının oynandığı, yöresel lezzetlerin tadıldığı festival oldukça renkli ve hareketli geçti. Burada bir konuşma yapan Milletvekili Elvan Işık Gezmiş şunları dile getirdi:

“İLİMİZİN KÜLTÜRÜNÜ HER DAİM YAŞATACAĞIZ”

“Öncelikle bu nazik davet için teşekkür ederim. Hemşehrilerimizin ilgi ve sevgisinden çok mutlu oldum. Giresun’umuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım.

Bilindiği üzere ilimiz hak ettiği yatırımları alamamış ve bölgede geri bırakılmış bir il. Bu da yoğun göçe neden oluyor. Umarız gün gelir ilimiz kalkınır ve gelişir de, göç tersine döner.

Her zaman dayanışma içinde olmayı temenni ederek, Giresun’umuzun kültürünü yaşatmaya çalışalım. İlimiz tarihi ve turistik güzelliklerle dolu, kültürüyle sanatıyla da zengin bil il. Giresunlu olmak bir ayrıcalıktır”