Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gelevera Deresine acil önlem alınsın

Gelecek Partisi Genel Merkez

Gelecek Partisi Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Karadeniz Bölge Sorumlusu Murat Kılıçaslan Giresun’da insan hayatının çok değerli olmadığını, geçtiğimiz aylarda yaşanan sel afetlerinden ve can kayıplarından ders alınmadığını, şu anda bunun en büyük örneği Gelevera Deresinde yaşandığını ifade etti.

GELEVERA DERESİNDE TEHLİKE GELİYORUM DİYOR!

Kılıçaslan, Espiye Gelevera Deresi üzerinde derenin içine bir büz atılarak yol yapıldığını, yapılan yolun hiçbir alt yapısı olmadığını, sadece basit bir dolgu malzemesi ile doldurularak günde yaklaşık 200 kamyonun bu yolu kullandığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü;

Hepimiz biliyoruz derelerin şakası olmaz. Dereli ilçemizde yaşanan sel felaketini daha unutmadan, Tirebolu’da 5 şehit verdiğimiz sel afetini unutmadan, Duroğlun’da ve Yağlıdere’de selde vatandaşlarımızın hayatını kaybettiğimizi unutmadan halen bunlar hafızalarımızda iken devlet yetkilileri önlem alması gerekirken yeni bir olaya davetiye çıkarıyorlar” dedi.

Derenin yönü ile oynamanın çok tehlikeli olduğunu bile bile Gelevera Deresinde derenin boydan boya yol yapılarak akış yönünün değiştirildiğini ifade eden Kılıçaslan, “2 tane büz koyup derenin akışını oradan vermişler ve ne olduğu belli olmayan bir malzemeyle yol yapmışlardır. Bu yoldan günde 200 kamyon geçiyor. Bu kardeşlerimizin canı bu kadar kıymetsiz mi. İlla gerekeni yapmak için birilerinin hayatını mı kaybetmesi gerekmektedir” dedi.

Konu hakkında yaptığı açıklamada bu ölüm yolunun devlet yetkililerine, gerekli mercilere bildirildiğini ancak kimsenin ne önlem aldığını nede bu yanlışa dur dediğini savunan Kılıçaslan “Kamuoyu adına soruyorum, bu yolun arkasında kimler var? İnsan canını düşünmeyenler kimlerden korkuyor da bu tehlikeye müdahale etmiyor? Üç maymunu oynayarak insan hayatını hiçe saymayın! Tekrar çağrıda bulunuyorum gerekli önlemlerin ivedi alınması için çok geç olmadan yetkilileri göreve davet ediyorum” dedi.