Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

Giresun Belediyesi, bu yıl

Giresun Belediyesi, bu yıl da yine Kurban Bayramı’nda hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü kurmayı sürdürecek.

Giresun Belediyesi Aşevi, Kurban Bayramı nedeniyle hayırsever vatandaşların kurban bağışlarını kabul edecek. Aşevi’nde vatandaşların kurban etlerinden pişirilecek olan sıcak yemekler ise yine belediye ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak.

Kurban etlerini bağışlamak isteyen vatandaşlar ise 0531 389 04 90 nolu telefon numarasından belediye yetkililerine ulaştıkları takdirde kurban etleri bulundukları bölgeden veya evlerinden özenle alınacak.

Giresun Belediyesi bu çalışması ile kurbanını kesen vatandaş ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevini yürüterek bayramın manevi iklimini ve sevincini geniş kitlelerle yaşanmasına katkı sağlayacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sofralarına ulaştığımız Aşevimizin faaliyetlerine hayırsever vatandaşlarımızın da katkı sunmasını sağlamak adına bu çalışmayı düzenlediklerini belirterek: “Kardeşlik, dostluk bağlarımızın güçlendiği Kurban Bayramı’nda bu yıl da Giresun’umuzda yardımlaşma ve dayanışmayı çoğaltıyoruz. Bu yıl bayram tatili uzun olduğu için önemli bir talebin olacağını düşündük. Vatandaşlarımız paylaşmak istedikleri kurban etlerini bize bildirmeleri halinde Belediye Aşevi ekiplerimiz tarafından evlerinden veya kurbanın kesildiği yerden bağışları alınacak. Daha sonra Aşevimizde bağışlanan etler ile pişirilecek olan sıcak yemekleri şehrimiz genelinde belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimizin sofralarına ulaştıracağız” dedi.