Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın”

​​​​​​​Giresun Valisi Enver Ünlü,

​​​​​​​Giresun Valisi Enver Ünlü, İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921 tarihinde TBMM tarafından kabulünün 102. yıl dönümünde, “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Vali Ünlü mesajında; “İstiklal Marşı Türk milletinin, koşulları ve sonuçları ne olursa olsun tarihine, gününe ve geleceğine sahip çıkacağının, milli mirasını ve kutlu maneviyatını kimseye çiğnetmeyeceğinin bildirisidir.

İstiklal Marşı, vatanın her karış toprağı aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanıyla yıkanırken, acıyla ve gözyaşıyla yoğrulurken, hayasız akınlara dik durulurken bir an olsun inancını yitirmeyenlerin, imanı sarsılmayanların, pişmanlık duymayanların selamı, vedası ve vasiyetidir.

Bugün, İstiklal Marşı’nın kabulünün 102. yıl dönümünde bir kez daha kararlılıkla belirtmeliyim ki ecdadın selamı asla karşılıksız kalmayacak, vedalar unutulmayacak ve o kutlu vasiyet yere düşürülmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marşımıza ilham veren Millî Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.
Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!” ifadelerine yer verdi.