Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Zeytinlik’te bina yapımına izin verilmemeli”

AK Parti Milletvekili Sabri

AK Parti Milletvekili Sabri Öztürk, Zeytinlik Semtinde restorasyon projesini önemsediklerini buraya belediye tarafından bina yapım izni verilmemesini istedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Zeytinlik Semtinde Restorasyon Projesini önemsediklerini ve belediyenin burada bina yapımına izin vermemesi gerektiğini belirtti.
Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, İl Özel İdaresi yetkilileriyle birlikte Zeytinlik Semtinde devam eden 31 yapının restorasyon çalışmalarıyla ilgili incelemelerde bulundu.

2015’te başlayan ve Dokap tarafından desteklenen projenin maliyetinin yaklaşık 3 milyon 600 bin TL olduğunu dile getiren Sabri Öztürk, bu rakamın yüzde 75’nin Dokap ve yüzde 25’inin de il özel idaresi tarafından karşılanacağını kaydetti.

Sabri Öztürk, “Zeytinlik Semtinde bulunan tarihi Giresun evleri çok özel bir mimariye sahip. Birbirinin önünü kapatmadan yapılan iki katlı yapıların hepsi bahçeli. Bahçesindeki çeşmesinden su kuyusuna, çeşit çeşit meyvesinden çiçeklerine harika bir yaşam alanı. Ancak bu tarihi değerlerimiz korunmazsa, restore edilmezse kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu yüzden bu değerlerimizi hem zamana karşı, hem de betonlaşmaya karşı korumalıyız. Özellikle Zeytinlik Semtinde ve bitişiğindeki yeni bina yapımlarına belediye izin vermemeli, bu tarihi doku korunmalı” diye konuştu.

24 ay olarak planlanan projede bir gecikme yaşanmaması için herkesin büyük bir özveri ile çalıştığını belirten Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, emeği geçenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.