Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TMO’YA UYARI!

Bektaşoğlu, “Önümüzdeki günlerde hazırlığı

Bektaşoğlu, “Önümüzdeki günlerde hazırlığı yapılan fındık satışının 70 lira altında olmaması için TMO’yu tekrar uyarıyoruz”

KİME VE NEYE HİZMET

İyi Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Aralık ayı sonu itibariyle almış olduğu fındık satım kararı neticesinde 50 randıman esasına göre 58 liradan satışa sunacağı açıklaması ile fındık fiyatları düşüşe geçmiş, üreticiyi ve küçük ölçekli fındık esnaflarını zora sokmuştur. Halihazırda bunun sancıları sürmekte iken TMO’nun ikinci bir satış daha gerçekleştirmek istemesi duyumlarımız arasında yer almaktadır. 3 Şubat tarihinde basında yer alan açıklamamızda olduğu gibi TMO’nun kime ve neye hizmet ettiğini anlamakta zorluk çekmekteyiz” dedi.

EKONOMİYE BÜYÜK ZARAR

Bektaşoğlu, “TMO gibi halkın yanında olması gereken bir kurumun üreticiyi ve küçük ölçekli fındık esnaflarını hiçe sayması TMO eliyle yabancı veya yerli bir ya da birkaç firmalara tekelleştirme operasyonumu sorusunu akıllarımıza getirmektedir. TMO bu oyundan bir an önce vazgeçmelidir. Aynı zaman da TMO’nun 70 lira altında yapacağı her satış küçük ölçekli fındık esnafımızı etkileyeceği gibi önümüzdeki sezonda da fındık fiyatlarını etkileyecek ve üreticinin fındığı yok pahasına satmasına sebep olacaktır. Bu da Giresun ekonomisine zarar vermektedir. Önümüzdeki günlerde hazırlığı yapılan fındık satışının 70 lira altında olmaması için TMO’yu tekrar uyarıyoruz” ifadelerini kullandı.