Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Omü Yaşar Doğu Spor Bi̇li̇mleri̇ Fakültesi̇ni̇n Okuma Ve Fi̇tness Salonları Hi̇zmete Açıldı

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ’NDE (OMÜ) BULUNAN YAŞAR DOĞU SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ, MODERNİZASYON ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYARAK OKUMA SALONU, FİTNESS SALONU VE AKADEMİK TOPLANTI SALONUNU HİZMETE AÇTI.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ'NDE (OMÜ)

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) bulunan Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, modernizasyon çalışmalarını tamamlayarak okuma salonu, fitness salonu ve akademik toplantı salonunu hizmete açtı.

Açılış töreninde Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, OMÜ’nün eğitim kalitesini artırmanın yanında öğrencilerin yaşam kalitesini de yükseltmeyi amaçladıklarını vurguladı. Prof. Dr. Ünal, öğrencilerin sosyal yaşam alanlarındaki kalitenin artmasının, genel davranışları üzerinde olumlu etkiler bırakacağını ifade etti.

Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Murat Eliöz, fitness salonunun sayısal verilerini paylaşarak, toplamda 800 öğrencinin kayıtlı olduğunu belirtti. Fitness salonunda 200’ü kadın, 600’ü erkek öğrencinin bulunduğunu söyleyen Eliöz, bu öğrencilerden 100’ünün uluslararası öğrenci olduğunu kaydeden Eliöz, ayrıca fitness salonunda 500 üyenin farklı fakültelerden, 50 civarında akademik ve idari personelin de kayıtlı olduğunu açıkladı. Katılımcılar, akademik toplantıların düzenlenebileceği, lisansüstü öğrencilerin sunumlarını gerçekleştirebilecekleri akademik toplantı salonunu inceledi. Ardından, hazırlıkları devam eden masaj derslikleri ve kadın fitness salonu hakkında bilgiler verildi. Bu gelişmelerle birlikte Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi, öğrencilere daha geniş ve modern imkanları sunarak eğitim ve sosyal yaşam deneyimini güçlendirmeye devam ediyor.

Açılış etkinliğine ayrıca Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Eren, Prof. Dr. Sevim Alışır, Genel Sekreter Prof. Dr. İdris Varıcı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Şener Şentürk, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.