Mekke’nin Fethi Coşkusu bu yılda Giresun’da yaşanacak

Mekke’nin Fethi Coşkusu bu yılda Giresun’da yaşanacak

Anadolu Gençlik Derneği’nin, (AGD) her yıl Türkiye’nin 81 ili ve yüzlerce bölgesinde, farklı noktalarda tertiplediği, Mekke’nin Fethi programını bu yıl da büyük bir coşkuyla salonlarda kutlanacak.

Mekke’nin Fethi’nin 1391. yılında düzenlenecek program; 31 Aralık 2021 Cuma akşamı başlayacak. Program TV5, Kanal 42, AGD TV ve birçok televizyon kanalından, radyolardan bunun yanında sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

FETİH RUHUNU KUŞANMANIN DERDİNDEYİZ

AGD Giresun Şube Başkanı Tahir KARABİBER yaklaşan Mekke’nin Fethi programı ile alâkalı basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Karabiber: “Fethin 1391. yılında, aynı ruh ve mananın izinde Mekke’nin Fethi programında buluşmaya herkesi davet ediyoruz. Mekke’nin Fethi’ni her yıl olduğu gibi aynı coşkuyla sesimizin ulaştığı tüm dünyadaki hanelerde kutlamak gayesindeyiz. Bilindiği üzere yeryüzünün ilk binası Kâbe’nin bulunduğu şehir olan Mekke, İslam ordularınca Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Biz bu programları düzenlerken fethin hicri ya da miladi yıl dönümünü ya da fethin kronolojisini konuşmaktan ziyade fetih ruhunu kuşanmanın derdindeyiz” ifadelerini kullandı.

7’DEN 70’E HERKESİ FETİH ÇOŞKUSUNA DAVET EDİYORUZ.

Karabiber açıklamasına: “Fetih buluşmasının; Yeni Bir Dünya’nın kurulmasına ve 7 milyar insanlık âleminin saadetine vesile olması inancıyla 7’den 70’e, Eynesil’den Piraziz’e, Çamoluk’tan Dereli’ye aynı duyguyu paylaşan herkesi programımıza bekliyoruz. Bu minvalde bütün hemşehrilerimizi 31 Aralık gecesinde Gümrük Müdürlüğü Konferans Salonunda tertip edecek olduğumuz programımıza davet ediyoruz” diyerek nihayete erdirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM