Kültür Merkezinin yeri belli oldu

Kültür Merkezinin yeri belli oldu

Okulun pansiyonu yıkılıp kültür merkezi yapılacak

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Atatürk Lisesi Pansiyon binasının yıkılacağını, yerine Kültür Merkezi yapılacağını açıkladı. Öztürk, MEB ile yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını, MEB’e pansiyon yeri olarak Rus Pazarı olarak bilinen yerdeki arsanın verileceğini duyurdu.

AK Parti Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk, Giresun’a yapılmasına karar verilen Kültür Binasının yerinin değiştirilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı ve Kültür Merkezinin pansiyon binasına yapılacağını ifade etti.

AK Parti Giresun Milletvekili Öztürk açıklamasında, “Bilindiği gibi Giresun’umuzun büyük bir ihtiyacı olan Kültür Merkezimizin yapılması için uzun bir uğraş vermiştik. Bu süreçte gerek Kültür Bakanlığımızla gerekse Kalkınma Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonunda Kültür Merkezimizin yatırım programına alınmasına karar verilmiş ve 23 milyon TL civarındaki ödeneği de olan binanın yapımına karar verilmişti. Daha önce eski Rus Pazarı arazisinin arka kısmında olan Kültür Merkezi yeri (Fevzi Çakmak Mah. 655 ada, 227 parsel sayılı taşınmaz) gerek ana bulvara göre arka kısımda kalması gerekse otopark, geniş salonlar yapılabilmesi için daha geniş bir araziye ihtiyaç olmasından dolayı yeni bir yer tespit edilmesi ihtiyacı doğmuştu” ifadelerini kullandı.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “Kültür Merkezinin ana yola cephe ve daha geniş bir araziye yapılabilmesi için geçtiğimiz aylarda Giresun İl Kültür Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan yazışmalar sonucu Atatürk Anadolu Lisesi yanındaki pansiyon binasının yeri ile mevcut kültür merkezi yerinin takas edilmesinin Milli Eğitim Bakanlığından talep edildiğini hatırlattı ve yapılan ve Milli Eğitim Bakanlığının ve talebe olumlu yanıt verdiğini ifade etti.

Sabri Öztürk, “yapılacak bir protokol ile 100 kişilik Atatürk Anadolu Lisesi Pansiyonunun eski Rus Pazarı arkasındaki 227 parsel sayılı taşınmaza yeniden yapılması karşılığında Kültür Merkezinin pansiyon binasına yapılması kabul etmiştir” diye konuştu.

Sabri Öztürk, “Böylece Kültür Merkezimiz hem 3.885 m2 olan daha büyük bir alana yapılacak, hem de ana yola cepheli, otoparklı güzel bir bina olacak. En kısa süre içinde protokol imzalanıp prosedurler yerine getirildikten sonra hızla ihaleye çıkıp yapımına başlanacak olan Kültür Merkezimizin yeni yerinde Giresun’umuza güzel hizmetlere vesile olacağına inanıyorum. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle emeği geçen başta Bakanlarımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM