• DOLAR
    7,5706
  • EURO
    9,0029
  • ALTIN
    475,58
  • BIST
    1,1869

Hemşerimiz Sinirlioğlu Dışişleri Bakanı oldu

Hemşerimiz Sinirlioğlu Dışişleri Bakanı oldu

Ahmet Davutoğlu başkanlığında oluşturulan erken seçim hükümetinde Dışişleri Bakanlığına Göreleli hemşerimiz Feridun Sinirlioğlu getirildi. 1956 yılında Görele’de doğan Feridun Sinirlioğlu, çeşitli diplomatik görevlerin ardından 2 Eylül 1996 – 15 Eylül 2000 arasında Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini yürütmüş, 15 Eylül 2000-1 Temmuz 2002 yılları arasında Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı, 1 Temmuz 2002-15 Ocak 2007 yıllarında Tel Aviv Büyükelçiliği yapmıştır. 24 Ocak 2007-21 Ağustos 2009 arasında İkili Siyasi İşler Müsteşar Yardımcısı görevini yürütmüştür. 21 Ağustos 2009 tarihinden itibaren de Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı görevini yapıyordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM