Giresun’a güney çevre yolu şart

Giresun’a güney çevre yolu şart

GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu; “Giresun Güney Çevre Yolu Projesi 2022 yatırım programına mutlak alınmalıdır”

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Güney Çevre Yolu Projesi yatırım beklentisinin, 2022 devlet planlamasının yapıldığı bu günlerde had safhaya çıktığını ifade ederek; “Dün geleceğin planlaması için ortaya çıkan proje, bugün zorunlu ihtiyaç haline dönüşmüştür” dedi.

Karadeniz sahil yolunun, uluslararası yük ve yolcu taşımacılığının ana lokomotifi olduğuna dikkat çeken Çakırmelikoğlu; “Uzak Doğu ve Orta Asya’nın karayolu ulaşım güzergahının merkezi Karadeniz sahil yolu, bugün itibariyle talebe cevap verebilecek boyutta değildir. Bu sadece Giresun geçişi ya da Ordu geçişi ile ilgili değil, şehir merkezlerinin olduğu bölgelerin tamamı için geçerlidir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerinin de bildiği gibi çözüm transit geçişler için güney çevre yollarının acilen açılmasıdır” dedi.

Çakırmelikoğlu; “Giresun Güney Çevre Yolu sadece Giresun merkezin değil,  Ordu-Giresun Havalimanı bölgesi yoğunluğu ile Piraziz, Bulancak, Giresun Merkez ve Keşap’ın karayolu geçiş yoğunluğuna çözüm üretecektir. Beklenti salt Giresun içi araç sürücüleri için değil, Trabzon, Rize başta olmak üzere uluslararası yol ağını kullanan ağırlıklı yük nakli araç sürücülerinindir. Araç sirkülasyonunda hiçbir azalmanın görülmediği karayollarının teknik verilerinde mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM