Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Giresun Merkez’de icradan satılık daire

2021/7434 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA

2021/7434 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 1626 Ada, 2 Parsel, KAVAKLAR Mahalle/Köy, ÇALIKOĞLU Mevkii, C blok, 2.kat, 22 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın konumlu olduğu bina inşası tamamlanmış parsel üzerinde A, B,C,D Blok, olarak inşa edilmiş, söz konusu C Blok konut amaçlı kullanılmakta olup onaylı projesine göre 4 bodrum, zemin, 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, merdiven sahanlıkları, kat holleri mermer kaplamadır. Taşınmazın dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Taşınmazın çatısı ve çatı konstrüksiyonu yapılmıştır. Taşınmazda asansör ve doğalgaz bulunmaktadır. Açık otopark bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Konumuz gayrimenkul söz konusu binanın 2.normal katında, bina girişine göre sağ ön tarafta konumlu, kuzey, güney cepheli 22 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre yaklaşık 161 m2 alandan ve salon, 3 oda, mutfak + oturma odası, banyo, wc, kiler, antre, hol ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : Kavaklar Mah. Tutkun Sok. Park Manzara Evleri C Blok No:3 K: 2 D:22 Giresun Merkez / GİRESUN
Kıymeti : 490.000,00 TL
KDV Oranı %18
Ana Taş. Yüzölçümü : 6.611,76
Arsa Payı : 183/14118
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut alanı dâhilinde Ayrık Nizam 4 kat yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kaydındaki Şerhler Diğer : Taşınmaza ait tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü 14/03/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü 11/04/2022 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu – Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/7434 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.06/01/2022