Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gezmiş, “Hani yerli ve milliydiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, seçim döneminde AK Parti’nin ‘Yerli ve Milli’ olmak üzerine yürüttüğü seçim kampanyalarını eleştirdi.

Gezmiş yapmış olduğu açıklamada; “Seçim boyunca Millet İttifakı’nı; “yerli ve milli” olmamakla, dış güçlerin destekçisi olmakla suçlayanlar, Ekonomi Bakanı’nı İngiltere’den, Merkez Bankası Başkanı’nı Amerika’dan getirdi. Bu ne yaman çelişki! Seçim boyunca müdahaleyle doları 19 seviyesinde tutarak ve zamları seçim sonrasına erteleyen mevcut iktidar, ekonomiyi İngiltere, Amerika menşeli aktörlere teslim etti.

“HANİ YERLİ VE MİLLİYDİNİZ!”

Hani ekonominin kitabını yazdık diyordunuz! Bir haftada dolar 23,5 seviyelerine çıktı, ekonomistler 30 seviyelerine çıkacağını öngörüyor. 2021 eylül ayında Nas diyerek başladığınız müdahaleler sonunda enflasyon yüzde 80’lere vurdu, dolar 8’den 23,5’a çıktı. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuçtur” hipoteziniz çöktü’ Kur Koruma ile yüz milyar doların üzerinde zarar ettirdiniz. MB rezervleri tarihinin en dip noktasına geldi. Ülke sanki savaşa girip de kaybetmiş gibi. İki yıldır savaşan Ukrayna’nın bile ekonomisi bizden iyi durumda.

“İKİ YILDIR HALKIN ÇEKTİĞİ FAKİRLEŞMENİN, HESABINI KİM VERECEK?”

İngiltere ve Amerika’dan getirdiğiniz kurtarıcılar mı? Ekonomiyi maalesef deneme yanılma tahtasına çevirdiniz. Biri gelir Heteredoks der, biri gelir Ortodoks der ve arada ezilen Türk halkı olur. Seçim sürecinde iftira içerikli sahte videolarla ve yandaş medyanızla ülkenin asıl gündemi olan içler acısı ekonomi gündemini saptırdınız, şimdi gerçekler ortaya çıktı. Ekonomi sizin bildiklerinizi uygulamanız neticesinde iflas etti, şimdi dışardan kurtarıcı getirdiniz. Halkımız maalesef bunları seçim boyunca göremedi çünkü yandaş medya kanallarınızla halkımızın gözünü kapattınız, gerçekleri görmesini engellediniz.
Şimdi acı reçeteyi yine halkımıza içereceksiniz. Biz yine halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz, ta ki halkımız refah, huzurlu ve güvenli bir yaşama ulaşana kadar…” sözleriyle AK Parti hükümetinin politikalarını sert bir dille eleştirdi.