Dereli küllerinden yeniden doğuyor

Dereli küllerinden yeniden doğuyor

ÇOK DAHA GÜZEL BİR DERELİ VE DOĞANKENT YÜKSELİYOR

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Dereli ve Doğankent başta olmak üzere sel felaketinden etkilenen bölgelerde yaraların hızla sarıldığını, yeni konutların ve işyerlerinin inşaatına başlandığını ve hızlıca tamamlanarak yakın zamanda hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti. Özellikle TOKİ tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Öztürk, Dereli ve Doğankent’in eskisinden çok daha güzel bir hale getirileceğini, yeni bir Dereli ve Doğankent’in yükseldiğini belirtti.

Milletvekili Öztürk, “Yaşanan sel felaketi sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük hassasiyetleri ve yakın ilgisi ile devletimizin tüm kurumları adeta seferber olmuş, Giresun’umuz her konuda Yüce Devletimizin şefkatini, ilgisini ve desteğini görmüştü. Şimdi ise planlanan yatırımların yapımına hızla devam edilmektedir” dedi.

“Geçici konutlarla ve işyerleriyle, vatandaşımızın acil ihtiyaçları giderildikten sonra Dereli ve Doğankent başta olmak üzere selden zarar gören bölgelerde kalıcı konutların yapımına başlandı ve hızlı bir şekilde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır” diyen Öztürk, devam eden konut projelerine ilişkin şu bilgileri paylaştı.

DERELİ KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞUYOR

“Dereli, afetten en çok etkilenen bölgelerimizin başında geliyordu. Yapılacak olan yeni konut ve işyeri projeleri ile Derelimiz eskisinden çok daha güzel olacak, tabiri caiz ise Derelimiz küllerinden yeniden doğacak.

Dereli İlçe merkezinde planlanan 71 Adet Konut ve 82 Adet Dükkân içeren projenin 23.11.2020 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup, inşaatına başlanmıştır. Konutların ve iş yerlerinin 14.06.2021 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Dereli İlçemiz Sütlüce Mahallesinde yer alan diğer 142 Adet Konut projesinin 2.10.2020 tarihinde sözleşmesi yapılmış olup, inşaatına başlanmış ve şu an %20 seviyesine gelmiştir. İnşaatının 3.05.2021 tarihinde bitirilmesi planlanmıştır.

DOĞANKENT MODERN KONUTLARINA KAVUŞUYOR

Doğankent İlçemizde, Merkez Mahallesinde 156 Adet Konut ve 70 Adet Dükkân projemizin 3.11.2020 tarihinde sözleşme imzalanmış, inşaatına başlanmıştır ve 24.05.2021 tarihinde inşaat çalışmaları bitirilecektir.

Bu toplu konut projelerinin yanında, Giresun İl Merkezimiz, Dereli, Doğankent, Tirebolu İlçeleri ve Köylerinde selden etkilenen köylülerimize 250 Adet Ahırlı Köy Evi İnşaat projelerimizde başlamış durumdadır.  Evi afetten zarar gören köylülerimizden talepte bulunan ve uygun yer gösterenlerin arazilerine, köylülerimizin ihtiyacına göre planlanan aynı zamanda modern çizgiler de taşıyan, köy evi projelerinin yapımına başlanmıştır.”

Milletvekili Öztürk konut projelerinin yanında, Dereli ve Doğankent ilçelerinde selden zarar gören kamu binalarının yerine çok daha modern ve kullanışlı hizmet binalarının yapılmasına yönelik çalışmaların da devam ettiğini belirtti.

Milletvekili Öztürk, “Giresun olarak çok büyük bir afet yaşadık ve maalesef acı kayıplarımız oldu. Kaybettiğimiz canlarımızın aziz hatırasını kalbimizde taşımakla birlikte, kısa sürede yaralarımızı sarmış olmanın ve eskisinden daha güzel yerleşimlere kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaşadığımız afetin ilk dakikalarından bugüne kadar ilgisini ve desteğini her an yanında hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bahsettiğimiz konut ve işyeri projelerinin hızlıca hayata geçmesini sağlayan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, acılarımız sarılana kadar Giresun’umuza adeta kamp kuran Sayın Bakanlarımıza, Bürokratlarımıza ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza tüm Giresunlular olarak sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM