Bulancak’ta gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

Bulancak’ta gönüllü arama kurtarma ekibi kuruluyor

Bulancak Gençlik Derneği bünyesinde kurulacak olan Gönüllü Bulancak Arama Kurtarma Timinin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

Bulancak Gençlik Derneği Başkanı Süleyman Bayrak, yaptığı açıklamada, “Ülkemizde yaşadığımız Dünyanın en büyük felaketlerinden biri olan Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen ve sürekli olarak artçıları devam eden depremle sarsıldığımız bu günlerde gördük ki çok ciddi anlamda arama kurtarma tecrübesine sahip ekip ve ekipman konusunda destek gerekiyor” dedi.

Bayrak, “Tabi ki ülkemiz genelinde JAK, AKUT, UMKE, AFAD başta olmak üzere birçok STK bunlar için seferber olmakta. Fakat yeterli olmadığını yaşadığımız bu son felakette hep birlikte gördük ve sıcağı sıcağına Bulancak Gençlik Derneği yöneticilerimizle birlikte aldığımız olağan karar ile Bulancak Belediyesi afet ekiplerinden bu işte uzman ve belgelerini almış olan Namık Güler, Ercan Memiş ve Öz Sağlık İş Sendikası Başkan Yardımcısı Murat Karslı abimizin katılımıyla, sağlıkçı, öğretmen, operatör, inşaatçı, elektrikçi ve olası afet durumlarında yine bize yardımcı olacak ciddi bir ekiple istişarelerimizi gerçekleştirdik. AKUT, AFAD, UMKE başta olmak üzere bu işte profesyonelleşmiş birçok kurumdan alacağımız eğitimler sonrasında ilçemizin mülki idari amirleri başta olmak üzere herkesle görüşmelerimizi gerçekleştirip, alacağımız ortaklaşa karar ile artık Bulancak’ta resmi, aktif ve eğitimlerini tamamlamış bir gönüllü arama kurtarma ekibimiz olacaktır. Tüm ilçe halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM