BU ZAFER HEPİMİZİN

BU ZAFER HEPİMİZİN

30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü dün düzenlenen törenle kutlandı. Valilik önündeki törende Vali Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu askeri birliğin, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar.

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yılı törenlerle kutlandı. Giresun Valiliği Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlama törenine il protokolünün yanı sıra vatandaşlar da ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam eden tören, Vali Hasan Karahan, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç ve Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun tören birlikleri, öğrenciler ve halkın bayramının kutlanması ile devam etti.

Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Şükrü Tutkun tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Kanuni Ortaokulu öğrencilerinden Gülcan Şimal Tekir, “Bayrak” şiirini okudu.

Jandarma Üsteğmen Ahmet Ayvaz, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında 30 Ağustos Zaferine gelinen sürecin tarihsel akışını kısaca anlatarak “Karadeniz de başlayıp, Ege de biten; düşmanın haksızca ve ahlaksızca işgaline ‘Dur’ diyen ve kanının son damlasını akıtmadan yurdunu bırakmayacağını tüm dünyaya tarihte defalarca ispatlamış ve bugün de ispatlamaya devam eden ordumuz ve milletimizin onurlu zaferlerini her yıl 30 Ağustos tarihinde kutlamaktayız. Bu gurur dolu günde; Türkiye Cumhuriyetimizin varlığını sonsuza kadar devam ettirmek adına var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şanlı tarihimiz boyunca vatan savunması, cumhuriyet ve demokrasi uğrunda hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve bu uğurda yaralanan kahraman gazilerimizi, şükran ve minnetle anıyor, yüce milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi öğrencilerinden Atakan Albayrak’ın okuduğu “Akdeniz’e Doğru” isimli şiirle Hükümet Konağı önündeki program sona ererken, Sayın Valimiz Hasan Karahan’ın saat: 10.00’da Valilik Makamında bayram tebriklerini kabulünün ardından yapılan ikramlarla “30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı” sona erdi.

Törene; Vali Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Bülent Yener Bektaşoğlu, Cemal Öztürk ve Av. Sabri Öztürk, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demir, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Baro Başkanı Av. Gültekin Uzunalioğlu, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İl Jandarma Komutanı J. Albay A. İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, diğer il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM