Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Birlikte başaracağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun 1.sıra milletvekili adayı Sosyolog Ezcacı Elvan Işık Gezmiş, gittiği her yerde yoğun ilgi ve sevgiyle karşılanıyor.

Son üç günde Doğankent, Evrenköy ve Yukarıalınlı Köyü olmak üzere üç ayrı yerde partilileri ve aday arkadaşları ile birlikte iftar yemeklerine katılan ve halkla buluşan Gezmiş, parti lideri ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını ileterek de vaadlerini aktarıyor.

EMEKLİYE KURBAN BAYRAMINDA 15 BİN LİRA VERİLECEK

Kılıçdaroğlu’nun ekonomik, sosyal, kültürel her alanda yapacağı iyileştirmelere değinen Elvan Işık Gezmiş, mevcut hükümetin emekliye 2 bin lira olarak verdiği bayram ikramiyesinin artık 8 bin 500 liraya (asgari ücret tutarına) çıkarılacağını vurgulayarak, önümüzdeki Kurban Bayramı’nda, Ramazan Bayramı’nın eksiği de ilave edilerek toplam 15 bin liranın emeklinin hesabına yatacağının altını çizdi.

GENÇLERE İŞ, ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ YEMEK SAĞLANACAK

Kadınların ve gençlerin ilgi odağı olan CHP 1. sıra milletvekili adayı Elvan Işıl Gezmiş, Aile Sigortası uygulamasıyla herkesin sosyal güvenceye kavuşacağını belirtti ve boşanan kadınlar için de “yeni başlangıç fonu” verileceğini söyledi ve ekledi; “Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında, dolayısıyla Millet İttifakı iktidarında gençlere iş, çocuklara kreş, okullarda ücretsiz yemek sağlanacak ve hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek”

BEN DEĞİL BİZ DİYEREK BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Giresun’un köy/kent dört bir köşesine ulaşarak, herkesle buluşmayı amaçlayan Gezmiş, seçimlere 27 gün kaldığını hatırlatarak da “Başarı ekip işidir, birlik ve beraberlik içinde bu seçimden zaferle çıkacağız. Sen/ben yok, biz varız, ülkemiz için, şehrimiz için, geleceğimiz için, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti için, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’nün yolunda çağdaş, aydınlık, huzur dolu bir ülkeyi yeniden inşa edeceğiz, yine baharları getireceğiz” dedi.