• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    460,70
    %0,10
  • BIST

Bilge’den koronavirüs ile mücadele tepkisi!

Bilge’den koronavirüs ile mücadele tepkisi!

CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, yaptığı yazılı açıklamada; ““Vatandaşlarımızın vergileriyle maaşlarını alan yöneticilere sesleniyoruz! Sizleri, ilimizdeki bu olağanüstü süreçte görevlerinizi namusuyla yapmaya davet ediyoruz” dedi.
Bilge, açıklamasının devamında; “Giresun’da pandeminin başlangıcından bu yana yaklaşık 35 bin civarında vaka sayısı ve 700 dolayında vefat ile karşılaştık. Pandemi kurallarını hiçe sayarak yapılan kongreler sonrası ilimizde mutasyonlu virüs yayılımı hız kesmeden devam etmiş ve bizi Türkiye’de zirveye taşımıştır. İlimizde önlem olarak kolluk kuvvetlerince Gazi Caddemizde çok komik şekilde güya HES uygulaması yapılıyor. Caddenin kuzey-güneyinde göstermelik kontrol yapılırken, ara sokaklardan geçişler serbest bırakılarak insanlarımızla alay edilmektedir. İlimizde, sanayi bölgelerimizde toplu çalışılan iş yerlerindeki işçilerimizde korona vakası tespit edilmesine rağmen toplu bir önlem alınmadığı gözlenmektedir. İlimizde, pandemi hastanesi tamamen dolmuş, yeni hastanemizin bir katıda pandemi kabulü yapmakta ve dolu vaziyettedir. Yoğun bakım üniteleri %95 doluluk oranındadır.
İlimizde, hastalık süresi uzadıkça başta esnaflarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımız maddi olarak büyük zararlar görmektedir. İş yerlerimiz kapalılık süresi uzadıkça esnaflarımızın içleri kan ağlamaktadır. Geciktirilen her tedbir esnaflarımızdan, eğitimcilerimizden, öğrencilerimizden, dolayısı ile tüm vatandaşlarımızdan götürmektedir. Tıklım tıklım kongre salonlarına ses çıkarmayıp, yolda yakaladıkları gariban vatandaşa ceza kesenler, adalet anlayışlarını ortaya koymuşlardır. Sağlık Bakanı ve ilimizdeki yöneticileri, en başlangıçtan bu yana hasta sayısı ve ölüm oranlarında hiç bir zaman doğruyu söylemediler!
Doğru olmayan rakamlarla doğru tedbirler ortaya çıkmaz. En fazla vakanın görüldüğü bölgemizde, kentler arası seyahat kısıtlaması ve en az 15 günlük kapanma uygulanmalıdır. Yapılan aşılama uygulaması son derece yetersizdir. Aşılama bu hızla giderse 1,5 yıl süreceği gözlenmektedir. Süreç bu şekilde devam ederse koronanın sürü bağışıklığı ile çekip gitmesini beklemekten başka çaremiz yoktur, Unutmayınız; İlimizde ulaşım sorununda ve ekonomik kalkınmışlıkta olduğu gibi pandemi sürecinde de başarısız oldunuz ve sınıfta kaldınız” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM