Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Şenlikoğlu üniversite öğrencileriyle buluştu

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Gülpembe Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan Giresun Üniversitesi öğrencileriyle buluştu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin

“Yüz Yüze Muhabbet Gençler Başkanına Soruyor” etkinliğinde öğrencilerin istek ve taleplerini dinleyip gençlerin sorularını yanıtlayan Başkan Şenlikoğlu’na öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Samimi bir havada geçen söyleşide, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Giresun ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatarak gençlerin Giresun ve Türkiye hakkındaki düşüncelerini öğrendi.

Öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak ve sosyalleştirmek için çeşitli çalışmalar yaptıklarını, son olarak ise Gençlik Açık Ofisi’ni hayata geçirdiklerini, Gençlik Merkezi’nin ise kısa sürede yapımına başlanacağını anlatan Başkan Şenlikoğlu: “Giresun’da eğitim gördüğünüz için çok şanslısınız. Hayatınızın en güzel dönemlerinden birisini yaşıyorsunuz. Doğa, deniz, tarih var. Sakin ve huzurlu bir şehir. Çok çalışın, disiplinli çalışın. Hayatta başarının tek sırrı çalışmaktır. Sizi başarılı kılacak olan tutkuyla işinize sarılmanızdır. Önünüzde uzun yıllar var, bunu iyi değerlendirin. Ben sizlerle buluştuğum için çok mutluyum.” dedi.

Başkan Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi’nde Giresun Belediyesi’nin Üniversite Danışma Merkezinin yer aldığını burada öğrencilerin ücretsiz bir şekilde çamaşır yıkama, ütüleme gibi hizmetlerden de yararlanabileceğini belirterek, ayrıca her sabah üniversitenin açıldığı ilk gün itibariyle ‘Çorba Çeşmesi’ aracılığıyla öğrencilere ücretsiz sıcak çorba ikramında bulunduklarını da ifade etti.

Öğrencilerin bazı isteklerini not eden Başkan Şenlikoğlu, isteklerin kısa sürede yerine getirileceğini kaydetti. Giresun Belediyesi’nin gençlere yönelik proje ve hizmetlerinden çok memnun olduklarını kaydeden öğrenciler ise Başkan Şenlikoğlu’na teşekkür etti.

Program sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü V. Muzaffer Ergün, öğrenciler tarafından hazırlanan el emeği hediyeyi Başkan Şenlikoğlu’na takdim ederken, program çektirilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.