Başkan Aksu Brüksel’de

Başkan Aksu Brüksel’de

Belçika’nın başkenti Brüksel’de devam eden Avrupa Birliği Komisyonu Bölgeler Komitesi tarafından hazırlanan “Open Days” Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası toplantılarına katılan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, önemli görüşmelerde bulundu.
Geçen yıl Türkiye’de 25 Kasım 2014 tarihinde yapılan toplantının ev sahibi olan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Brüksel’deki toplantılarda Giresun’un tanınmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından hazırlanan program çerçevesinde Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye Dostluk Grubu toplantısına katılan Başkan Aksu, Avrupa’nın birçok yerel yöneticisi ile ikili görüşme yapma imkânı buldu. Avrupa Bölgeler Komitesi ve Avrupa Komisyonu Bölgeler Politika Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl düzenlenen “Open Days” Avrupa Bölgeler ve Şehirler Haftası toplantısına 30 ülkeden 177 yerel yönetici katıldı.
Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’un AB Bölgeler Komitesi tarafından yakından tanındığını, bunda geçen yıl düzenlenen Giresun toplantısının başarısının rol oynadığını belirterek “AB Bölgeler Komitesi toplantılarının amacı, yerel yönetimlerin başarılarının paylaşılması, iş birliği yollarının aranması, yaşanabilir şehirler için yeni projeler geliştirilmesi olarak özetlenebilir. Biz Giresun Belediyesi olarak kendi şehrimizi ve ülkemizi burada temsil etmeye özen gösteriyoruz. Türkiye’nin 50 yılı aşkın bir süredir bekletilmesi doğru değildir. Biz Avrupa’nın yaşam standartlarını kendi ülkemize taşımak istiyoruz. Avrupa’nın taşıdığı endişelerin yersiz olduğunu her fırsatta anlatıyoruz. Anlatmaya bıkmadan devam ediyoruz. Türkiye’nin AB’ye girmesi ile Avrupa daha güçlü olacaktır. Avrupa’ya Türkiye dinamizm kazandıracaktır. Türkiye bugün Avrupa’nın güçlü ülkeleri arasındadır. Bizim AB ısrarımız karşısında AB’nin de samimi olmasını bekliyoruz” dedi.
Türkiye’den Giresun, Muğla, Tekirdağ, Eskişehir ve SODEM’e üye yaklaşık 40 dolayında belediye başkanı veya temsilcinin katıldığı AB Bölgeler Komitesi Brüksel toplantısında belediye başkanları çeşitli konu başlıklarında hazırlanan çalıştay ve ikili görüşmelere katıldılar. Belediye Başkanı Kerim Aksu, beraberinde Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu, Şehircilik ve İmar Müdür Yardımcısı Ercan Durhan ile birlikte Giresun Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ve yeni planlanan projeleri paylaştı. AB Bölgeler Komitesi 2015 Brüksel buluşması Hollanda’nın Almere Belediyesi’nin hazırladığı Kent ve Kent Çevresi Tarımı konulu fuarla sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM