Almanya’da Giresun’u yaşamak için salona koştular

Almanya’da Giresun’u yaşamak için salona koştular

Almanya’nın Baden Wüttenberg Bölgesi Stuttgart yakınlarında faaliyetlerine devam eden Karadeniz Giresunlular Bw Derneği geleneksel dayanışma gecesini Erdmannhausen Halle auf der Schray’da muhteşem bir katılım ile gerçekleştirdi.

Bu sene “Bir Şehri Yaşamak İçin Bir Gece Giresun” sloganı ile başta Giresunlular olmak üzere Karadeniz dostlarını bir araya toplayan Karadeniz Giresunlular Bw Derneği geleneksel gecesi Giresun’un ilk Ulusal Televizyonu olan Mavi Karadeniz Televizyonundan Almanya saati ile 22-24 arasında canlı olarak yayınlandı.

Gecenin sunumunu Türkiye’den gelerek Musa Ada yaptı, Gecede Serkan Özer, Erdoğan Erol, Hayati Daştan, Hakan Köntek, Güngör Coşkun ve Güler Öztürk sahne aldı.

Mavi Karadeniz Televizyonunda canlı olarak yayınlanan gecenin açılış Seremonisi muhteşem oldu, Musa Ada’nın hazırladığı bayraklar ile Türkiyem şov salonu dolduran binler ile ekranları başında programı izleyenleri adeta büyüledi. Bütün yönetim kurulu, kadın kolları sahnede yerlerini alırken gece Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelerek katılan misafir protokolde sahneye davet edildi.

Gecede kısa bir konuşma yapan Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz “2009 yılında gençlerimizin doğduğu topraklarda asi mile olmadan kendi kültürlerini tanımlarına katkı amacıyla kurduğumuz bu güzide sivil toplum kuruluşu tamda istediğimiz gibi Giresun kültürüne, folkloruna, yemek ve geleneklerine uygun işler yapıyor. Bu gece için 6 aydan itibaren çalışmalara başlıyoruz. Kiraz toplama ve Fasulye turşusu kurma hazırlıkları uzun süre önce başlamış oluyor. Bizleri bu gecede uzak ve yakından gelerek yalnız bırakmayan bütün mevkidaşım dernek başkanlarına ve onların değerli misafirlerine teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum. Gecemizin Canlı olarak sizlere ulaşmasını sağlayan Mavi Karadeniz Televizyonunda ayrıca teşekkür ediyorum. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Gecede bir birinden özel Giresun Yemekleri salonun dolduran katılımcıların beğenisine sunuldu. Gecede sahne alan sanatçılar salonu dolduran katılımcıları eğlendirebilmek için en güzel şarkı ve türkülerini okurken uzun horan halkaları gece boyunca kurulmaya devam etti. Giresun Karşılamasının en iyi icra sesi Güler Öztürk gece boyunca salonu yerine oturtmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM