• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    492,25
    %0,89
  • BIST

15 bin kitap topladılar

15 bin kitap topladılar

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji t-MBA Liderlik Akademisi öğrencileri, her yıl ihtiyaç sahibi bir okula kitap, kıyafet ve okul araç gereçleri desteğinde bulunuyor. Bu yıl 5. kez gerçekleştirilen “Her Okul Bir Kütüphane” projesini yürüten öğrenciler, sel felaketinden etkilenen Giresun’un Dereli ilçesine 15 bin adet kitap desteğinde bulundu.

Giresun’un Dereli ilçesinde gerçekleşen kitap teslim töreninde, Giresun Valisi Enver Ünlü ve Dereli Kaymakamı Murat Atıcı ile, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Medya ve Kurumsal İletişim Direktörü Turgay Türker, Lisanslı Okullar Direktörü Serkan Karabulut, Lisanslı Okullar Bölge Koordinatörü Kerem Özdemir, Doğa Koleji Giresun Kampüsü Kurucu Temsilcisi Aykut Gezmiş, Kurucu Ortak Hakan Karaahmet ve Kampüs Müdürü Adem Bıçakçı bir araya geldi.

Giresun Valisi Enver Ünlü, “Doğa Koleji öğrencileri, Sayın Yavuz Donat’ın köşe yazısından ilham alarak ilçemizde zarar gören kütüphaneler için kitap toplama hareketi başlattı. Bu hareketin öncüsü Yavuz Donat ve Doğa Kolejine teşekkürlerimi sunuyorum” diye ifade etti. Dereli Kaymakamı Murat Atıcı ise, “Doğa Koleji öğrencilerinin, Dereli ilçemizde yaşanan sel felaketine karşı gösterdikleri hassasiyeti takdir ediyor ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle: “Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, 29 Eylül 2020 tarihinde kaleme aldığı köşe yazısında, Giresun’da 3 lise, 1 yatılı okul kütüphanesinin; acil kitap desteğine ihtiyacı olduğunu ifade etti. Öğrencilerimiz, bu yazıdan ilham alarak sosyal sorumluluk projesi başlattılar. Kısa sürede tüm sınıf kademelerinde büyük bir azim ve özveriyle 15 bin adet kitap toplamayı başaran öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizde bu konuda bir farkındalık oluşturduğu için de Sayın Yavuz Donat’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM