Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vali Karahan’dan Tıp Bayramı mesajı

Bu haberin fotoğrafı yok

Giresun valisi Hasan Karahan,14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile ilgili bir mesaj yayınladı. Vali Karahan mesajında şöyle dedi” 14 Mart 1827 tarihinde Tıbbiye-i Şahane Mektebinin kuruluşu nedeniyle 1937 yılından bu yana ülkemizde de kutlanan ‘14 Mart Tıp Bayramı’ çağdaş, etik ve insan onuruna yakışır ideal sağlık hizmetinin sembolü haline gelmiştir. İnsan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması, en önemli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesinde en büyük görev, doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarına düşmekte ve sağlık personeline ciddi sorumluluklar getirmektedir. Genel toplum sağlığının, gelişmiş ülkelerin seviyesine ulaştırılmasının yanı sıra sağlık hizmetlerinin ilimizin en ücra köşesine kadar götürülmesinde, sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çaba her türlü takdirin üzerindedir. Biliyoruz ki, insanların acılarını dindirmeyi, insanlığa daha sağlıklı yaşam imkanları sunmayı kendilerine şiar edinen sağlık çalışanları, içinde bulundukları her türlü zorlu şartlara rağmen üstün hizmet ve sorumluluk duygusuyla görevlerini ifa etmeyi sürdürmektedirler.

Bilim adamlarımızın ve doktorlarımızın, yurdumuzda olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı çalışmalarla tıp bilimine katkıda bulunmaları, önemli araştırma ve buluşlarda imzalarının olması ülkemizin saygınlığını artırmaktadır.

Hayatını insanlık hizmetine adayan, sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada büyük bir özveri ile görev alan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.”