Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ünlü Esteti̇kçi̇den Uyarı: “Ji̇nekomasti̇ Tedavi̇ Edi̇lmeli̇”

ÜNLÜ ESTETİKÇİ PROF. DR. HAYATİ AKBAŞ, ERKEKLERİN YÜZDE 60 -70’İNDE JİNEKOMASTİ( MEME BÜYÜKLÜĞÜ) OLDUĞUNU VE BU DURUM ERKEĞİ PSİKOLOJİK OLARAK RAHATSIZ EDİYORSA MUTLAKA PLASTİK CERRAHLAR TARAFINDAN TEDAVİ EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

ÜNLÜ ESTETİKÇİ PROF. DR.

Ünlü estetikçi Prof. Dr. Hayati Akbaş, erkeklerin yüzde 60-70’inde jinekomasti (meme büyüklüğü) olduğunu ve bu durum erkeği psikolojik olarak rahatsız ediyorsa mutlaka plastik cerrahlar tarafından tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.

FBM Tıp Merkezi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hayati Akbaş, erkeklerde göğüs büyümesi olarak ifade edilen jinekomasti ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Erkeklerde normalde meme yok denenecek kadar küçük bir doku olduğunu ifade eden Hayati Akbaş, “Önemsiz bir dokudur. Kadınlarla kıyaslanamayacak kadar son derece küçüktür. Ama bazı erkeklerde birçok nedenle veya belirsiz nedenlerle meme normalden çok daha büyük hale gelir. Bazı genç erkeklerde bir kadın memesinden dahi daha büyük hale gelebilir. Bu erkekler bundan dolayı çok mustaripler. Kıyafet giymekte zorlanırlar. Çok bol kıyafetler giyerek kamufle etmeye çalışırlar. Yazın bile çok bol kıyafetler giyerler. Denize, plaja gitmek istemezler. Kendi arkadaşları ile sportif faaliyetlerde bulunmak istemezler. Fiziksel olarak o görüntünün rahatsızlığı dışında psikolojik olarak bunun travmasını yaşarlar. Bir erkekte normalden büyük göğüs varsa bunun mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Alta yatan bir sebep varsa araştırılıp ona göre gerekli tedavi yapılması gerekir. Erkeklerin yüzde 60 ile70’inde az ya veya çok jinekomasti dediğimiz meme büyüklüğü sorunu vardır. Bunların bir kısmında çok ciddi rahatsızlık derecesinde ciddi meme büyüklüğü vardır. O erkeği psikolojik olarak rahatsız ediyorsa mutlaka plastik cerrahlar tarafından tedavi edilmelidir. Bir erkekte o meme büyüklüğü olması tahmin edildiğinin çok ötesinde olumsuz etkileyerek onun hayatını, kalitesini aşağıya çekebilir” dedi.