Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Turizm için seferberliğe ihtiyaç var

Giresun Turizm ve Tanıtma

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği, Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Nafiz Uğur Karaibrahimoğlu ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Giresun Sanayici ve İşadamları Derneği (GİSİAD) Başkanı Aykut Gezmiş’i ziyaret ettiler.

Gezmiş’in Giresun Doğa Koleji’ndeki ofisinde gerçekleşen ziyarette; ilimizin turizm öncelikleri, hedefleri, turizm hizmet beklentileri, turizmin sorunları konuşularak karşılıklı öneriler sunuldu.

KARAİBRAHİMOĞLU: “TURİZM İÇİN SEFERBERLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Başkan Uğur Karaibrahimoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, Giresun’un kalkınma ve gelişmesi için turizm yatırım, iş ve istihdam imkanlarının artırılması gerektiğini vurguladı. Karaibrahimoğlu, “Sayın Gezmiş’in bir sürerdir dile getirdiği, adaya teleferik, dolgu alanına özel üniversite, yat limanı gibi projelerinin gerçekleşmesi için işbirliği ve güç birliği yapmalıyız. Giresun’un en eski derneklerinden birisi olarak bizim de pek çok turizm amaçlı projelerimiz var. Yerel yöneticilerimizden, STK, ilgili kişi ve kuruluşlarımızdan ve basınımızdan destek bekliyoruz. Özellikle Giresun Valiliği ve Giresun Belediyesi’nden daha fazla hassas davranmalı. Turizm için bir hamleye, seferberliğe ihtiyaç var” dedi. Karaibrahimoğlu, dernek olarak bu projelerin takipçisi olacaklarını söyledi.

GEZMİŞ: “PROJELERİMİZE DESTEK BEKLİYORUZ”

Aykut Gezmiş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dernek yöneticilerine çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gezmiş, “GİSİAD olarak Giresun’u Karadeniz’in çekim merkezi haline getirecek projelerimizi topluma sunduk. Ama henüz yol katedilemedi. Halbuki bu projeler devlete yük olmadan kendi kendisinin finansını sağlayacak türde. Karadeniz’de bir yat limanı yok. 10 binlerce tekne İstanbul’dan geri dönüyor. Buna talip olmalıyız. Sadece adaya teleferikin ilimize katkısı 5 yüzmilyon TL. Yüzlerce kişiye istihdam sağlanacak. Aksu’daki eski çöp alanının bulunduğu dolgu alanındaki 400 dönüm belediye rekreasyon alanının 100 dönümüne özel üniversite önerdik. Bakanlar kurulu kararı gerekli. Başkan Aytekin Şenlikoğlu olumlu bakıyor, imar düzenlemesi yapılıp ihaleye açılırsa, Türkiye’deki üniversitelere teklif götürülebilir. Kimse talip olmazsa, ilimizden 20-30 kişiyle konsorsiyum kurarak biz isteriz. Denize kıyı üniversite Giresun’u ekonomik sosyal yönden iki kat büyütür” dedi.