Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Son mührü Giresun’da vurduk”

Bu haberin fotoğrafı yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz milletimizle meydanlara çıkıp, milletimizi sandığa çağırıyoruz. Kılıçdaroğlu ise sokaklara, eyleme çağırıyor, molotofu savunuyor. Bundan sonra adı molotofcu Kemal’dir” dedi.

Partisinin Giresun 5. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Partimizin 46 ilde il kongrelerini tamamladık. Fakat son mührü Giresun’da vurduk. Çünkü Giresun’un bu hareketteki yeri çok farklı. Bu millet kendi iradesiyle yeni bir geleceğe ilerliyor. Giresun’dan güç alan, Karadeniz’den güç alan hiçbir siyasi hareket eğilmez. Hükümet programlarımızı belirledik. Parti kongrelerimizin startını verdik. İl kongrelerimizin sonuncusunu Giresun’da yapıyoruz. Biz er meydanına çıktık ve milletimizle meydanlarda buluşup aynı mesajı verdik. AK Parti içerisinden 2 cumhurbaşkanı, 3 başbakan çıktı. Muhtar bile olamaz denilen Erdoğan bu milletin desteğiyle Cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanı makamında milletin adamı olarak hizmete devam ediyor. Bizde bu kutlu yolun istikametini daha da ileriye taşımak için milletimizle buluşuyoruz. Yeni Türkiye dönemine ilerliyoruz. 7 Haziran’da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız. Yüzde 70 demeye, 4’te 4 yapmaya hazır mısınız? Bizi hep engellemeye çalıştılar, durdurmaya çalıştılar. Durdurabildiler mi? Darbe yanlıları, cuntacılar, 2004 mali seçimler öncesinde bunlarla uğraştılar.

Müslümanlar katledildiğinde susanların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sesini yükseltmesinden rahatsız olduklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, “Bu hafta İç Güvenlik Reform Paketi’yle iç güvenliğimizi kontrol altına alacağız. Kurallara uygun toplantı ve gösteri yürüyüşünü yapanlara hiçbir şey yoktur. Ancak molotof Kemal ne derse desin, sözü olana söz hakkı vardır. Düşüncesi olanlar düşüncesini açıklasın. Eline taş, sapan, bilye alanlar, silah alanlar, molotofla gelenler fikirle değil, şiddetle geliyorlardır. Dünya standartlarında gösteri ve toplantı hakkını koruyacağız, aynı standartlarda güvenlik önlemini alacağız. Buna karşı niye tavır alıyorsunuz. Ama bunların niyeti milletin huzuru değil, seçim öncesi kaos çıkartmaktır” diye konuştu.

Giresun’un beklediği hizmetlerle ilgili de müjde veren Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi: “Denizi doldurup, güzel bir havaalanı yaptık. Kısa süre sonra hizmete açacağız. Karadeniz sahil yolunu tamamladık, şimdi dağlardan yeşil yol yapacağız. Karadeniz’in yaylaları şifadır. Buraları Türkiye’nin en cazibe merkezi, turizm alanları yapacağız. Giresun’un hayali olan Eğribel Tüneli’ni de açıp, Giresun’u Sivas’a bağlayacağız. Demiryolu için de ne yapılacağına birlikte karar vereceğiz. Alan bazlı fındık destekleme ödemelerini mart ve nisan aylarında yapacağız. Yine Giresun’a çevre yolunu da yapacağız. Giresun ne isterse başımızın tacıdır.”