Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Millet Bahçesi’nin yapımı hız kazandı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun projeleri arasında yer alan Giresun Millet Bahçesi’nin yapım çalışmaları hız kazandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin

Eski Atatürk Stadyumu arazisi üzerinde 24 bin 160 metrekarelik alana projelendirilen millet bahçesi şehrimizin güzelliğine, doğasına ayrı bir değer katacak olup, proje içeriğinde; 15 bin m2 yeşil alan, koşu yolu, bisiklet yolu, çocuk oyun alanı, açık otopark, peyzaj donatı alanları, yaya yürüyüş yolları, tematik bahçeler, biyolojik gölet ve kütüphane yer alıyor.

Şehrin sosyal hayatına yeni bir soluk getirecek olan bu devasa projenin yapım çalışmalarında şu an beton bloklar atılıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Millet Bahçesi’nin Giresun’un tam merkezde yer almasıyla birlikte “Giresun’umuz yeşili ve mavisi ile doğal güzellikleri ile ülkemizin en güzel şehirlerinden birisidir. İklimiyle, fındığıyla, doğasıyla, kültür çeşitliliğiyle yüksek potansiyele sahiptir. Bizler de belediye olarak şehrimizdeki potansiyeli en üst seviyeye çıkarmak için var gücümüzle gayret ediyoruz. Şehrimize vizyon katacak projeleri, çalışmaları bir bir hayata geçiriyoruz. Millet Bahçemizde de ailelerimizle ve sevdiklerimizle yeşilin içinde güzel dakikalar geçireceğiz. Biz bu sözleri seçim için değil, vatandaşlarımızın hizmetlerin en güzeline layık olduğu için vermiştik” dedi.