Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kredi Kartı Sahipleri Dikkat! Yeni Uygulama Başlıyor

Kredi kartı ve banka kartlarında önemli bir değişiklik kapıda. Milyonlarca tüketiciyi doğrudan ilgilendiren bu yenilik, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Kredi kartı ve banka

Bankalar, konuyla ilgili açıklamalarını tek tek yaparken, temassız işlem limitleri konusunda detaylar netleşti. İşte yeni uygulamanın ayrıntıları…

TEMASSIZ İŞLEM LİMİTLERİ GÜNCELLENDİ

Bankalar tarafından yapılan açıklamalara göre, kredi ve banka kartlarının temassız işlem limitleri güncellenerek 1.500 TL olarak belirlendi. Bu güncelleme, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

ŞİFRESİZ İŞLEM LİMİTİ ARTIRILDI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) bankalara gönderdiği yazıya göre, 1 Temmuz 2022’de 750 TL’ye çıkarılan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti, 2 yıl sonra yeniden güncellendi. Yeni düzenlemeyle birlikte, 1 Temmuz 2024’ten itibaren şifresiz işlem limiti 1.500 TL olacak.

GEÇERLİLİK TARİHİ VE DETAYLAR

Güncellemenin geçerlilik tarihi 1 Temmuz 2024 olarak belirlendi. Bu tarihten itibaren kredi ve banka kartları ile yapılacak temassız ödemelerde 1.500 TL’ye kadar olan işlemler şifresiz olarak gerçekleştirilebilecek.

1 Temmuz 2024 itibarıyla kredi ve banka kartlarında temassız işlem limiti 1.500 TL’ye çıkarılacak. Bu değişiklik, tüketicilerin günlük hayatlarında temassız ödeme yaparken daha yüksek tutarlarda işlem gerçekleştirebilmelerini sağlayacak.