Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karadeniz’in ilk oyun sokağı açıldı!

Giresun Belediyesi, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu önderliğinde ilkleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Giresun Belediyesi, Belediye Başkanı

Aksu Mahallesi’nde bulunan Bilgi Evi yanındaki sokağın trafiğe kapatılmasıyla kurulan ‘Çocuk Sokağı’ gerçekleşen törenle birlikte açılarak çocukların kullanımına sunuldu.

Yoğun bir katılımla ve coşkulu bir şekilde yapılan açılışın ardından, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu oyun alanlarında oynayan çocuklarla uzun süre eğlenceli dakikalar geçirdi.

Başkan Şenlikoğlu mutlulukları gözlerinden okunan ve oldukça eğlenen çocuklar için; “Onların sevgisi karşısında mutlu olmamak mümkün değil.” diyerek hepsiyle yakından ilgilenip bol bol fotoğraf çektirdi.

Çocukların sosyal sportif faaliyetlerle keyifli zaman geçirebilmeleri için açılan ‘Çocuk Sokağı’nda birbirinden eğlenceli çeşitli oyun alanları yer alıyor.

Çocuklarla birlikte açılış kurdelesini kesen Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, açılışta yaptığı konuşmada: “Bugün, çocuklarımızın keyifli vakit geçirebilecekleri, güvende hissedebilecekleri bir alanın resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. İşte Karadeniz Bölgesi’nin ilk Çocuk Sokağı burada. Bu sokak, çocuklarımız için belki de en iyi ve en güvenli oyun alanlarından biri olacak.” diyerek şunları kaydetti:

“Bu özel alanda, satrançtan renkli çarka, basketboldan zıp zıpa, voleyboldan sek seğe kadar çocuklarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri pek çok oyun alanı bulunuyor. Ayrıca, twister, labirent, sos, futbol sahası ve bisiklet yolu gibi çeşitli aktivite oyunlarını da bu sokağımız ile çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Başka bir sevindiğimiz konu ise Bilgi Evlerimize gösterilen yoğun ilgi. Bilgi Evlerimize gösterilen bu ilgi, projemizin ne kadar doğru bir yol izlediğini gösteriyor. İlk Bilgi Evimizi yaklaşık 4 yıl önce burada açmıştık. Geçen yıllar içerisinde 2 Bilgi Evini daha açmış ve bu sezon itibariyle yaklaşık 3.000 öğrencimize çeşitli branşlarda eğitimler sunuyoruz. 4. Bilgi Evimiz olacak Teyyaredüzü Bilgi Evimizi de hızla tamamlamaya gayret gösteriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Çocuk Sokağımızın şehrimize, ailelerimize ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bu projenin gerçekleşmesine emek veren tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu Çocuk Sokağını, sadece burada değil, şehrimizin tüm mahallelerine yaymayı hedefliyoruz.”