Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kar Festivali düzenlendi

Bu haberin fotoğrafı yok

Giresun’da 2015 turizm yılı ilan edilmesiyle yaylalar kış festivalleriyle renklendi. Giresun’da Paşakonağı yaylasından sonra Kulakkaya yaylasında da “Kar Festivali” düzenlendi.

Renkli görüntülerin yaşandığı Kar Festivali Vali Hasan Karahan’ın festival ateşini yakmasıyla başladı. Festivalde karlı parkurda Off Road gösterileri izleyenleri heyecanlandırırken, vatandaşların da kızakla kaymaları renkli görüntüler oluşturdu. Soğuk havada üşüyenler ise kemençe eşliğinde kar üzerinde horon oynayarak ısındı.

Festivalde konuşan Vali Hasan Karahan, Kar Festivali’nin beklediklerinden büyük ilgi gördüğünü belirterek, Giresun yaylalarının artık yazın değil, kışın da turizme kazandırılacağını söyledi.

Vali Karahan, “Bu festivali organize etme fikri geldiğinde “acaba katılım olur mu?” diye tereddüt ettik. Ancak bugün burada gördüğüm manzaradan sonra ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görmek bizleri fazlasıyla memnun etti. Paşakonağı’nda birincisini, Kulakkaya’da ikincisini yaptık, finali Kümbet’te yapacağız” dedi.

Düzenlenen festivale Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi, Adem Tatlı ve Erzurum Milletvekili Sadettin Aydın’ın yanı sıra daire amirleri ve yöre halkı katıldı.