Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Jandarma, Kavaklı Kadınların Yanında

KAVAK İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI TARAFINDAN KADINLARA YÖNELİK ‘EN İYİ NARKOTİK POLİSİ: ANNE VE KADES’ EĞİTİMİ VERİLDİ.

KAVAK İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI

Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kadınlara yönelik ’En İyi Narkotik Polisi: Anne ve KADES’ eğitimi verildi.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına resmi bir uygulama olan Kadın Acil Destek Sistemi (KADES) ile En İyi Narkotik Polis Anne konulu eğitim Kavak Halk Eğitim Merkezinde verildi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen seminere çok sayıda halk eğitim kursiyerleri katıldı. Seminerde, kadına yönelik şiddetin tanımı, türleri, nedenleri ve sonuçları anlatıldı. Şiddet mağdurlarının hakları ve destek mekanizmaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, şiddetten korunma yolları konusunda farkındalık oluşturulması hedeflendi.

’En iyi narkotik polisi: Anne ve KADES’ eğitimi kapsamında ise annelerin çocuklarını uyuşturucudan koruma konusundaki sorumlulukları anlatıldı. Çocuklarda uyuşturucu bağımlılığı belirtileri ve bu belirtileri fark etmek için yapılması gerekenler hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, annelerin çocuklarını uyuşturucudan korumak için yapabileceklerini konusunda farkındalık oluşturulması hedeflendi. Seminer ayrıca sorulara cevap verildi, örnekler anlatıldı.