Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzcilerden atık pil toplama kampanyası

Bu haberin fotoğrafı yok

Giresun’un Görele İlçesi Hasan Ali Yücel İlkokulu İzcileri ve İzci Lideri Nüsamettin Dalgıç’ın öncülüğünde atık pil toplama kampanyası başlatıldı.

Hasan Ali Yücel İlkokulu’nun İzcilik Kulübü öğrencileri atık pillerin toplanması için okul ve ilçe genelinde kampanya başlattı. Kampanyaya ilçe halkının da destek vermesi konusunda çağrıda bulunan İzci Lideri Öğretmen Nüsamettin Dalgıç, “Atık pillerin evsel katı atıklardan ayrı toplanmasını temel alan proje, pillerin çevre ve insan sağlığına vereceği zararları en aza indirmeyi hedefliyoruz. İzciler olarak ilçemizdeki diğer okullardan ve kamu kurumlarında toplayacağımız pilleri Mart ayı sonunda Görele Belediyesi’ne teslim edeceğiz. Pillerin geri dönüşümü hem ekonomik açıdan hem de insan-çevre sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Piller hacim olarak küçük olmasına rağmen barındırdığı ağır metaller (kurşun, kadmiyum ve civa) yüzünden çevreye son derece zarar vermektedir. Genel olarak tüm pillerin zararlı olduğu kabul edilmiştir. Bir pilin zararlı olmaması için yapılması gereken geri dönüşümdür. Herkesten “Temiz Görele ve Sağlıklı Yaşam” için destek vermelerini bekliyoruz. Okulumuz izci kulübü tarafından başlatılan atık pil toplama kampanyasına öğrencilerimizin yanı sıra velilerden, ilçe halkından da destek bekliyor ve herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

İzci öğrenciler adına konuşan Gökhan Genç, “Bitmiş piller çevremizi kirletmektedir. Çevreyi korumak için atık pilleri okulumuzdaki atık pil toplama kutusunda toplamalıyız” diyerek atık pil toplama kampanyasına herkesin destek olması çağrısında bulundu.

BEKİR ÖZTÜRK