Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İnternet Üzeri̇nden 18 Vatandaşın 4,6 Mi̇lyon Li̇ra Dolandırılması Olayında 2 Tutuklama

SAMSUN MERKEZLİ MERSİN, ADANA VE MALATYA İLLERİNDE DÜZENLENEN EŞ ZAMANLI OPERASYONDA, İNTERNET ÜZERİNDEN 18 KİŞİYİ 4.6 MİLYON LİRA DOLANDIRDIKLARI İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINARAK ADLİYEYE SEVK EDİLEN 5 KİŞİDEN 2’İ MAHKEMECE TUTUKLANIRKEN, 2 KİŞİ SAVCIYA İFADE VERDİKTEN SONRA, 1 KİŞİ DE MAHKEMECE ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI.

SAMSUN MERKEZLİ MERSİN, ADANA

Samsun merkezli Mersin, Adana ve Malatya illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonda, internet üzerinden 18 kişiyi 4,6 milyon lira dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 kişiden 2’si mahkemece tutuklanırken, 2 kişi savcıya ifade verdikten sonra, 1 kişi de mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edinilen bilgiye göre, internet üzerinden ürün satışı, sazan sarmalı, araç kiralama, kapora alma ve benzeri yöntemlerle farklı illerde 18 vatandaşı toplam 4 milyon 672 bin 167 TL dolandırarak haksız kazanç sağladığı iddia edilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik Samsun polisi tarafından Samsun, Mersin, Adana ve Malatya illerinde eş zamanlı operasyon yapıldı. Cuma günü sabaha karşı gerçekleştirilen operasyonda 14 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslara ait dijital materyallere el konuldu. 9 şüpheli ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılırken, Adana’da yakalanan İ.G. (25) ve M.T. (23), Mersin’de yakalanan N.D. (28) ve T.D. (45) ile Samsun’da yakalanan S.K. (20) polisteki sorgularının ardından bugün Samsun Adliyesine çıkarıldı. Savcıya ifade veren S.K. ve İ.G. serbest bırakılırken, 3 kişi ise nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren M.T. ve T.D. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderilirken, N.D. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.