Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İklim değişikliğiyle mücadele için doğa korumacı gençler yetişiyor

Giresun Belediyesi ve Çocuk Kültürü Derneği iş birliğinde ve UNICEF Türkiye destekleriyle Doğa Koruma Merkezi Vakfı (DKM) tarafından 3-4 Mayıs tarihlerinde ikinci kez ‘Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi’ gerçekleştirildi.

Giresun Belediyesi ve Çocuk

Ortaokul yaş grubu için düzenlenen Çocuk Odaklı Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi, DKM Doğa Eğitimi programı uzmanları tarafından verildi. Eğitimde çocuklara Giresun’un endemik türleri hakkında bilgi verilirken biyolojik çeşitliliği koruma, doğayı keşfetme ve doğa temelli çözümleri yaygınlaştırmanın önemi anlatıldı. İklim değişikliğiyle mücadelede bireysel adımların da konuşulduğu eğitimde sürdürülebilir bir dünya için çocukların ve gençlerin bugünden yeşil becerilerini geliştirmesi gerektiğinin altı çizildi.

Programa katılan çocuklar, “Çocuk ve Genç Dostu Bir Giresun” hayal ederek proje fikirleri geliştirdiler. Beklentilerini, ihtiyaçlarını ve iklim ve çevre alanında olabilecek katkılarını belirttiler.

Eğitime katılan çocuklar doğayı koruma sözü ve “İklim İçin Şimdi Eyleme Geç” mesajı verdiler. Programın kapanış bölümünde ise çocuklar proje hakkında fikirlerini sundu.