Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Giresun’da Özgürlük Yolu Yenileme Projesi Tamamlanma Aşamasında

Giresun’un önemli turistik noktalarından biri olan ve yerli yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çeken “Özgürlük Yolu” projesinde sona gelindi. DOKAP destekli olarak yürütülen “Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenlemesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen çalışmalarda son dokunuşlar yapılarak, bölgenin daha cazip hale getirilmesi amaçlanıyor.

Giresun'un önemli turistik noktalarından

Proje kapsamında 900 metrekarelik alanda yapılan çalışmalar arasında 250 metre demir korkuluk, 1.877 metrekare begonit parke, 3.300 metrekare doğal granit parke taşı, 14 adet çift kollu aydınlatma direği, 54 adet tek kollu aydınlatma direği ve 80 adet projektör bulunuyor.

Yıllardır bakımsız ve atıl durumda olan Özgürlük Yolu’nda yapılan bu proje ile bölge, hem estetik açıdan güzelleşecek hem de daha kullanışlı bir hale getirilecek. Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, projenin tamamlanma aşamasında olduklarını ve kısa sürede halkın ve turistlerin kullanımına sunacaklarını belirterek, şehri güzelleştirmeye yönelik çalışmaların aralıksız devam edeceğini ifade etti.

Başkan Şenlikoğlu, “Giresun’un tarihi ve kültürel değerlerini gün yüzüne çıkararak turizme kazandırma çalışmalarını sürdürüyoruz. Bu projemizle de Özgürlük Yolu’nu şehrimizin önemli bir cazibe merkezi haline getireceğiz. Her şey Giresun’umuz için” dedi.