Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Giresun’da Boğulma Tehlikesi: Son Anda Kurtarıldı!

Giresun’un Keşap ilçesi Düzköy mevkiinde bulunan plajda, dalgalı havada serinlemek için denize giren bir vatandaş, boğulma tehlikesi geçirdi.

Giresun'un Keşap ilçesi Düzköy

Çevrede bulunan vatandaşların hızlı müdahalesi sayesinde kişi son anda kurtarıldı.

ÇEVREDEKİ VATANDAŞLAR HIZLI MÜDAHALE ETTİ

Dalgalı havada denize giren vatandaş, kısa sürede suda çırpınmaya başladı. Durumu fark eden çevredeki vatandaşlar, hızla suya girerek boğulma tehlikesi geçiren kişiyi kıyıya çıkardı. Olay yerinde toplanan vatandaşlar, kurtarılan kişiye ilk müdahaleyi yaptı.

SAĞLIK EKİPLERİ OLAY YERİNDE

Durumun yetkililere bildirilmesinin ardından, olay yerine hızla intikal eden sağlık ekipleri, boğulma tehlikesi geçiren vatandaşa müdahalede bulundu. İlk yardım sonrası, kurtarılan kişi ambulansla hastaneye sevk edildi. Sağlık durumu hakkında henüz net bir bilgi verilmedi.

YETKİLİLERDEN UYARI

Yetkililer, denizlerde dalgalı havalarda dikkatli olunması gerektiğini vurgulayarak, vatandaşların can güvenliği için dalgalı ve tehlikeli koşullarda denize girmemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Bu tür olayların tekrar yaşanmaması için vatandaşların denizlerdeki uyarıları dikkate almaları ve özellikle dalgalı havalarda denize girmemeleri önemle tavsiye edildi.