Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Giresun İl Özel İdaresi Okullarda Doğalgaz Dönüşümüne Öncülük Ediyor

Giresun İl Özel İdaresi, il genelindeki okulların ve pansiyonların doğalgaz dönüşümünde önemli bir adım attı.

Giresun İl Özel İdaresi,

Merkez ilçede bulunan 50 okul ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünü tamamlayan İl Özel İdaresi, ilçelerdeki çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

2023 yılı içinde Bulancak, Piraziz, Keşap, Tirebolu, Görele ve Dereli ilçelerinde toplamda 16 okulun ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünü gerçekleştiren İl Özel İdaresi, bu sayede öğrencilerin ve öğretmenlerin kış aylarında daha konforlu bir ortamda eğitim görmelerini sağlamış oldu.

Bu önemli çalışma ile ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi yetkilileri, 2024 yılı içerisinde Giresun’un farklı ilçelerinde 35 okulun ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünü planladıklarını belirtti. Ödeneklerin tamamının Milli Eğitim bütçesinden karşılandığı vurgulanarak, Giresun İl Özel İdaresi’nin toplamda 66 okul ve pansiyonun doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirdiği ifade edildi.

Bu başarılı çalışma ile öğrencilerin ve öğretmenlerin daha sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamına kavuştuğu belirtilirken, İl Özel İdaresi’nin il genelindeki eğitim kurumlarına verdiği destek takdirle karşılandı.