Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Giresun Belediyesi Mezbahanesi Hijyenik Şartlarda Çalışıyor

Giresun Belediyesi’nin Aksu Mahallesi’nde bulunan modern mezbahanesi, esnaflara ve vatandaşlara hijyenik şartlarda et kesim hizmeti sunmaya devam ediyor.

Giresun Belediyesi'nin Aksu Mahallesi'nde

Veteriner hekim gözetiminde faaliyet gösteren mezbahane, günümüz standartlarına uygun bir şekilde tasarlanmış olup, bütün ekipmanları, idari binası, soğuk hava deposu ve sakatat odasıyla sağlıklı bir ortam sunmaktadır.

2023 yılında toplamda 1.195 adet küçükbaş ve büyükbaş hayvanın kesimi gerçekleştirilen mezbahane, bu kesimlerden elde ettiği 331 bin 562 lira gelirle önemli bir hizmet sunmaktadır. Ayrıca Kurban Bayramı’nda vatandaşlar tarafından getirilen 220 adet küçükbaş ve büyükbaş hayvanın ücretsiz kesimi yapılarak, hisse sahiplerine teslim edilmiştir.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, mezbahanenin bölgenin en kapsamlı tesislerinden biri olduğunu belirterek, “Mezbahane, şehrimizin temizlik ve hijyen standartlarını en üst seviyede tutmak adına önemli bir rol oynamaktadır. Veteriner hekim kontrolünde yapılan kesim işlemleri, et kombinasının hijyenik bir ortamda faaliyet göstermesini sağlamaktadır. Tüm esnaf ve vatandaşlarımızı, hayvan kesim ihtiyaçları için mezbahane hizmetlerimizden yararlanmaya davet ediyoruz” dedi.