Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Fındık üreticisi cezalandırılıyor mu?”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne dahil olan emekli üreticilerin, 5 bin liralık ikramiyeden yararlanıp yararlanamayacağının muamma olduğunu belirterek; “Giresun’da 80 binin üzerinde Çiftçi Kayıt Sistemine dahil üretici var, bunların yüzde 80’i emekli. Dönüm başına 170 lira destek alabilmek amacıyla sisteme kayıt oldukları için, toprağına, bahçesine sahip çıkmaya çalışan emekli üreticiler cezalandırılacak mı? Kamuoyunda bu şekilde soru işaretleri bırakılması dahi rezalettir. İktidar temsilcilerinin konuyu derhal açıklığa kavuşturması gerekmektedir” dedi.

ŞENYÜREK; “5 BİN LİRALIK İKRAMİYENİN AYRIMCILIĞA KONU EDİLMESİ UTANÇ VESİLESİDİR”

Çalışan emeklilerin 5 bin lira ikramiyeden yoksun bırakılmasına da tepki gösteren Şenyürek, “Sözde ‘emeklileri enflasyona ezdirmeyeceğiz’ yalanıyla her geçen gün daha fazla yoksullaştırılan emeklilerin, hayatlarını sürdürebilmek için mecburen çalışmak zorunda kalmalarını görmezden gelenler, geldiğimiz noktada bir aylık ev kirası ödemeye yetmeyecek ikramiyeye göz dikerek, milyonlarca emekliyi yok saymaktadır” diye belirtti.

İktidarın, yönetemediği ekonomi ve her geçen gün daha fazla derinleşen yoksulluk karşısında çözüm üretmek yerine, halkın ekonomik beklentilerini sadece seçim propagandasına dönüştürdüğünü vurgulayan Dr. Şenyürek, “Türk-İş verilerine göre son 18 ayda 4 kişilik bir ailenin gıda masrafı tam 5 katına çıktı, çekirdek bir ailenin açlık sınırı 13 bin liranın üzerinde, tek bir bireyin yaşam maliyeti 17 bin lira. İçinde bulunduğumuz yüksek enflasyon karşısında hiçbir alım değeri kalmayan 5 bin liralık bir ikramiyenin bile ayrımcılığa konu edilmesi utanç vesilesidir” ifadelerini kullandı.