Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eynesil’de Suriye İntifadası selamlandı

Bu haberin fotoğrafı yok

Ahmet CEYLAN

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği ve Eynesil Furkan-Der tarafından Suriye’de ki İntifadanın 5.Yıldönümünde Eynesil Meydanında basın açıklaması düzenlendi.

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği ve Eynesil Furkan-Der tarafından düzenlenen açıklamada, “4.Yılını tamamlayan Suriye İntifadasına destek olmak, direnen, mücadele eden Suriyeli Müslümanların yanında olduğumuzu ve zalimlerin karşısında yer aldığımızı ortaya koymak için buradayız” denildi.

Özgür-Der Eynesil Temsilciliği, Eynesil Furkan-der ve diğer katılanlar adına basın açıklamasın yapan KTÜ Özgür-der Gençliğinden Arif Can, “4 yıldır tarihin kaydettiği en büyük acılardan birine gark olan Suriye yüz binlerce evladını kurban verdiği bu savaşa barışçıl özgürlük talepleriyle başlamıştı. Ne var ki Beşşar Esed liderliğindeki Baas rejimi halkının talebini kurşunlarla, tanklarla, uçaklarla karşıladı. Yüz binlerce insanı kayıp ve zindanlarda olan Suriye, 4 yılda yaklaşık 300 bin insanını kaybetti. On binlerce çocuğun ve on binlerce kadının da rejim güçlerince katledildiği Suriye’de milyonlarca kişi de muhacir duruma düşürüldü. Bizler Eynesilli Müslümanlar olarak Suriye İntifadasının yanında olduğumuz şahitliğini ibadet bilinciyle ortaya koymak için bu meydanda toplanmış bulunuyoruz” dedi.

Eğitimci-Yazar Zehra Türkmen’de, “Hak ve Adalet âşıkları için hayat bir imtihandır. Suriye’de İslami Kimliği baskı altında Müslümanların, ırkçı, sosyalist ve Batıcı Baas diktatörlüğüne karşı 15 Mart 2011 yılında başlattıkları varolma-var kalma – özgürlük ve adalet mücadeleleri 5.yılına girdi. Çok acılar çektiler, kıyımlara uğratıldılar, milyonlarca insan aç, sefil, evsiz muhacir konuma düştüler. Direnişçiler bir taraftan Esed rejiminin bombaları ve saldırılarıyla mücadele ediyor, diğer taraftan koalisyon uçaklarının saldırılarıyla mücadele ediyorlar” dedi.