Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Espiye Ericek Yolu Ne Zaman Açılacak

Her fırsatta Giresun’un sorunlarını dile getiren CHP Milletvekili Elvan Işık Gezmiş bu kez de Espiye Ericek yolunda “ulaşımı aksatan eksiklikleri” dile getirdi.

Her fırsatta Giresun'un sorunlarını

Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na seslenen CHP Giresun Milletvekili Gezmiş yaptığı açıklamada; “Temsil ettiğim il olan Giresun’da 2020’de büyük bir sel felaketi yaşanmıştı. Felaketten bir yıl sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı mağduriyetin kısa sürede giderildiğini, köprü ve yolların tamamlandığını açıklamıştı.
Oysa şu an Espiye-Ericek yolunda ulaşımı aksatan eksiklikler acil çözüm bekliyor. Ayrıca, geçtiğimiz ay heyelanla kapanan Espiye-Ericek yolu hâlen açılmadı.
Ana yolun heyelanlı bölgesinin bir an önce trafiğe açılması, yaklaşan yağışların ve kış koşullarının dikkate alınarak bir an önce mevcut yol için çözüm üretilmesini, daha fazla araç ve personelle yolun konforlu hâle getirilmesi için çalışma yürütülmesini bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
Bu konuda iki ay önce önerge de verdiğini belirten Gezmiş, “Temsil ettiğim Giresun’un vekili olarak ilimin her türlü sorununun takipçisi olacağımı söylemek istiyorum” dedi.