Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Doğankent Belediye Başkanı Özden’in Makam Aracına Haciz!

Doğankent Belediyesi’nde çalışan işten çıkarılan bir personel haksız yere işten çıkarıldığı gerekçesiyle Doğankent Belediyesi’ni mahkemeye vermişti.

Doğankent Belediyesi’nde çalışan işten

Giresun Valiliği tarafından işe alınan personel davasını devam ettirerek işsiz kaldığı süre içindeki ekonomik kaybını Doğankent Belediyesi tarafından yasal faizi ile birlikte kendisine ödenmesini talep etmişti.

ÖZDEN’İN MAKAM ARACINA HACİZ

Belediyenin dava ile kazandığı hakkını ödememesi üzerine haciz yoluna giden personelin Belediye Başkanı Özden’in makam aracına haciz koydurduğu bilgisine ulaşıldı.

Personel’in Doğankent Belediyesi’nden kendisine ödeme yapılmaması üzerine Doğankent Belediyesi’ne ait varlıklar üzerine haciz kararı aldırdığı bilgisine ulaşıldı. Tirebolu İcra Dairesi’nin aldığı karar ile Doğankent Belediyesi’ne ait bazı araçlar, mezarlık ve camilerinde bulunduğu bazı arsaların haciz kapsamına alındığı iddia edildi.

Ayrıca adı geçen personelin bugüne kadar kendisini dikkate almayan Doğankent Belediyesi ile anlaşma yoluna gitmeyeceği, yasal olarak tüm haklarını haciz yoluyla alacağı iddia edildi.

Yargıtay’ın “İcra dairesince haciz kararı alınmadan önce belediyeden borca yeter miktarda haczedilebilecek mal gösterilmesi istenir. On gün içinde yeterli mal beyan edilmemesi durumunda yapılacak haciz işlemi, alacak miktarını aşacak şekilde yapılamaz” kararına karşın Doğankent Belediyesi’nin Tirebolu icra dairesinin haciz kararına hangi malları gösterdiği de merak konusu oldu.