Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çarşambada Suç Ve Suçluya Geçi̇t Yok

ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BÜNYESİNDE 2022 YILI KASIM AYINDA KURULAN ‘ÇARŞAMBA UYUŞTURUCU İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BÜROSU’ TARAFINDAN 2023 YILINDA 839 SORUŞTURMA DOSYASIYLA, SUÇ VE SUÇLUYA GEÇİT VERMEDİ.

ÇARŞAMBA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI BÜNYESİNDE

Samsun Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlı ‘Çarşamba Uyuşturucuyla İlgili Soruşturma Bürosu’ tarafından 2023 yılında 839 soruşturma dosyası ile suç ve suçluya geçit verilmedi.

Adli kaynaklardan öğrenilen bilgiye göre, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde 2022 yılı Kasım ayında kurulan ve kurulduğu günden itibaren ilçede suç ve suç unsurlarına geçit vermemek üzere yoğun mesai harcayan ‘Çarşamba Uyuşturucuyla İlgili Soruşturma Bürosu’ 2023 yılında yüzlerce soruşturma dosyası ile uyuşturucunun kökünü kazımak için adeta seferber oldu.

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde bir cumhuriyet savcısı, üç katip ve 181 kolluk görevlisi ile ‘Çarşamba Uyuşturucuyla İlgili Soruşturma Bürosu’, 01 Ocak-31 Aralık 2023 tarihleri arasında toplamda 839 adet soruşturma dosyasını sonuçlandırdı. Dosya soruşturmaları kapsamında 765 şüpheliye işlem yapılırken, 69 şüpheli de tutuklandı. Yine soruşturmalar kapsamında yapılan aramalar neticesinde 8 bin 264,61 kg uyuşturucu madde, 900 adet kök kenevir bitkisi ve bin 508 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.