Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Köse, ‘Aksu Festivalini Giresun’a yakışır bir şekilde kutlayacağız’

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, yaklaşan 47. Uluslararası Giresun Aksu Festivalini içeren basın toplantısı düzenledi.

Giresun Belediye Başkanı Fuat

Belediye Başkan Vekilleri Taner Yazıcı ve Alptuğ Kaan Kara, Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Hıdımoğlu, Volkan Turgut, Seyfullah Özkaya, Özer Pazarlı, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye Kültür İşleri Müdürü Hale Çerkezoğlu Altundaş’ın da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Köse, son yıllarda eski coşkusunu kaybeden festivali yeniden eski günlerine döndürmek için günlerdir kapsamlı bir hazırlık çalışması yaptıklarını belirterek: ”Ülkemizin en eski 4 büyük festivalinden biri olan Uluslararası Giresun Aksu Festivalimizi ‘Binlerce yıllık gelenek hep aynı yerde ve hep aynı günde’ sloganıyla kentimize ve geçmişine yakışır bir şekilde kutlayacağız. Festivalimize Gürcistan ve Slovakya ekiplerinin yanı sıra, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Polatlı Belediyesi ve Afyonkarahisar Belediyesi ekipleri de gösterileri ile renk katacak” dedi.

Festivalin maliyetinin 11 milyon lirayı bulduğunu, ancak bunu iş adamı sponsorlar aracılığıyla sıfıra indirdiklerini kaydeden Köse, tüm sponsorlara teşekkür ederek, halkın katılımıyla coşku içinde bir festival kutlayacaklarını kaydetti.

blank

Giresun’dan, ilçelerden ve komşu illerden tüm vatandaşları festival alanına gelerek bu güzel günü birlikte kutlamaya davet eden Başkan Köse: “Aksu festivalimiz aynı zamanda şehrimizdeki dayanışma ve birlik ruhunu pekiştirecek ve vatandaşların hoşça vakit geçirmelerini sağlayacaktır. Renkli ve coşkulu geçmesi için büyük çaba sarf ettiğimiz festivalimize katılacak olan tüm vatandaşlarımıza keyifli ve eğlenceli anlar geçirmesini diliyorum. Çok kısa bir sürede mesai arkadaşlarımızın çalışması ve iş dünyamızın desteğiyle elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak program hazırladık. Ayrıca, fiziki şartları çok kötü olan festival alanımıza da ekiplerimizin çalışmasıyla çeki düzen verdik ve hazır hale getirdik” şeklinde konuştu.

Başkan Köse, festivale Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Giresun Milletvekilleri, İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş ve çevre illerin belediye başkanlarını da davet ettiklerini sözlerine ekleyerek: “Bu siyasi bir etkinlik değil, Giresun’un özü ve tüm Giresunluların festivalidir” açıklamasını yaptı.