Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bulancak’ta Arıcılık Kursuna yoğun ilgi

Bu haberin fotoğrafı yok

Bulancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce arıcılık sektöründe verim ve kalitenin artırılmasını sağlamak amacıyla arıcılık kursu açıldı.

Bulancak Yunus Emre İlkokulu konferans salonunda düzenlenen kursta eğitimler, Bulancak Bal Arıcılar Birliği Başkanı Erdoğan Üstün tarafından veriliyor.

Arıcılığın tarımın önemli kollarından biri olduğuna dikkati çeken Üstün; kursiyerlere, modern arıcılık, arılarda ilkbahar ve sonbahar bakımı, arı hastalığı ve zararlıları, arı bakımı ve besleme, arıcılıkta verimin artırılması gibi birçok konuda bilgi veriliyor.

Bal Üreticileri Birliği olarak her zaman arıcıların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Üstün, “Bölgemizde arıcılık yapan, arıcılık yapmayı düşünen vatandaşlarımızın katılımıyla süren kursumuza şu an 51 kursiyer devam etmektedir. Kursiyerlerimizin kiminin arısı ya hiç yok, ya da az miktarda arısı var. Bulancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Bal Üreticileri Birliği olarak arıcılık sektöründe verim ve kalitenin artırılmasını sağlamanın yanı sıra, vatandaşlarımıza arıcılığı sevdirerek doğayı sevmeyi, sağlıklı-mutlu bireyler oluşturmanın yanı sıra en az kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar da olsa bal ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini öğretmeye çalışıyoruz. Hafta içi her gün 2 saat süren kursumuza hemşerilerimizin göstermiş olduğu ilgiden memnunuz. Bizlere bu fırsatı veren Bulancak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz” dedi.