Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye işçilerine yüzde 35 zam

Giresun Belediyesi ile Belediye

Giresun Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş görüşmelerinde anlaşmaya varıldı.

Yürütülen görüşmelerde mutlu sona ulaşılmasının ardından taraflar arasında 70 kadrolu işçiyi kapsayan 2 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile Belediye İş Sendikası arasında imzalanan sözleşme kapsamında işçilerin ücretinde ilk altı ay yüzde 35 oranında artış sağlandı. İkinci altı ay için ise memura gelecek artış oranı kadar iyileştirme daha yapılacak.

Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen imza töreninde davul zurna ile karşılanan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu her zaman personelin yanında olduklarını belirterek: “Biz bir aileyiz ve ailemiz de her geçen güçleniyor” dedi.

Ekonomik şartların göz önünde bulundurulan bir dönem yaşadıklarını vurgulayan Başkan Şenlikoğlu: “Toplam 14 milyon TL olarak ödediğimiz personel maaşı önümüzdeki ay ek ilavelerle birlikte 25 milyon TL olacak. Bu rakamı ödemek kolay değil. İşini emeğiyle yapan mesai arkadaşlarımız için şartlarımızı elimizden geldiğince en üstte tuttuk. Yetkili sendika ile yaptığımız müzakereler sonrasında mutabakata vardık ve ücretlerinizde iyileştirme yaptık. Yılın ilk altı ay için yüzde 35 zam yaptık, ikinci altı ay ile önümüzdeki yıl için ise memura gelen zam oranında sizlere de zam uygulayacağız. Anlaşmamız hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Diğer yandan, yeni sözleşme çalışanlar tarafından sevinçle karşılanırken, tören toplu fotoğraf çekimiyle birlikte sona erdi.