Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Koca İstifa Etti mi? Kulislerde Yankı Uyandıran İddialar!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a istifasını sunduğu yönündeki iddialar Ankara’nın siyasi koridorlarında konuşulmaya başlandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın

Sabah saatlerinde ortaya çıkan bu iddialar, Bakan Koca’nın Sağlık Bakanlığı’ndaki makamından eşyalarını topladığı haberleriyle daha da güçlendi.

FAHRETTİN KOCA’DAN AÇIKLAMALAR

Konuyla ilgili İsmail Saymaz’a değerlendirmede bulunan Bakan Koca, iddiaları yalanlamadı ve “Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda” diyerek spekülasyonları güçlendirdi. Cuma namazı çıkışında ise konuya ilişkin sorulara “Hayırlı olur inşallah” demekle yetindi.

BAKANLIKTAN KİŞİSEL EŞYALARINI TOPLADI

Gazeteci Bülent Aydemir, istifa ettiği öne sürülen Bakan Koca’nın tüm kişisel eşyalarını toplayarak Bakanlık’taki makamından ayrıldığını iddia etti. Bu gelişmelerin ardından, 29 Haziran tarihli Resmi Gazete’de herhangi bir atama kararına rastlanılmadı.

YENİ SAĞLIK BAKANI KİM OLACAK?

Bakan Koca’nın istifa ettiği iddiaları gündemdeyken, yeni Sağlık Bakanı’nın kim olacağı da merak konusu oldu. Siyaset kulislerinde mevcut Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’nin ismi ilk sırada yer alıyor. Birinci’nin yeni Sağlık Bakanı olarak atanabileceği yönünde yoğun spekülasyonlar yapılıyor.

KULİSLERDEKİ YANKILAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istifa iddiaları, Ankara’nın siyasi çevrelerinde büyük yankı uyandırdı. Sağlık Bakanlığı’ndaki görev değişikliğiyle ilgili resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Koca’nın istifası ve yerine kimin atanacağı konusundaki gelişmeler, kamuoyunda yakından takip ediliyor.