Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağkur Emeklilerinden Refah Payı İkramiyesi Talebi

Giresun Marangozlar Odası Başkanvekili İbrahim Usta, Bağkur emeklilerini Cumhuriyetin 100. yılında refah payı ikramiyesinden mahrum bırakılmasına dair bir açıklama yaptı.

Giresun Marangozlar Odası Başkanvekili

Usta, Bağkur emeklilerinin ülke ekonomisine katkı sağlamış bireyler olduğunu ve refah payı ikramiyesinin hak ettikleri bir ödül olduğunu ifade etti.

Usta açıklamasında, “Ömrünün büyük bir kısmını ülkesine katma değer sağlayarak geçiren çalışan Bağkur emeklisi esnaflarımıza, Cumhuriyetin 100. yılında verilen refah payı ikramiyesinden mahrum bırakılmış olmaları büyük bir üzüntü kaynağıdır. Bu emekliler ülke ekonomisinin çimentosu olmuş, üretime, istihdama ve katma değere önemli katkılarda bulunmuşlardır. Ancak, kayıt içinde olmanın bir ceza gibi algılanması, esnafımız arasında büyük bir hayal kırıklığına sebep olmuştur.

Ülke ekonomisinin en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerden birinde üretim ve katma değer sağlamaktan geri durmayan Bağkur emeklisi esnaflarımız, refah payı ikramiyesini hak etmişlerdir. Cumhuriyetin 100. yılında emeklilere verilen bu ödülü en çok hak eden kesim, ülkenin kalkınmasına katkı sağlamış olan Bağkur emeklileridir. Tüm çalışan Bağkur emeklisi esnaflarımız için mağduriyetin giderilmesini ve çalışma azmi ile şevkinin kırılmamasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verdi.